Zajímavosti

Instagram testuje novou funkci. Údajně se inspiruje jinou platformou

Instagram testuje novou funkci. Údajně se inspiruje jinou platformou
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Sociální síť Instagram potvrdila, že pro uživatele chystá novou funkci. Týkat by se měla sdílení příspěvků, informoval o novince mluvčí společnosti Meta.

Instagram testuje novou funkci, která by uživatelům umožnila sdílet příspěvky jiných lidí na vlastním profilu. "Zkoumáme možnost sdílení příspěvků na hlavní stránce, podobně jako v příbězích, aby lidé mohli sdílet to, s čím se ztotožňují. Původní tvůrci by tak mohli být oceněni za svou práci," řekl mluvčí společnosti Meta. 

O novince s názvem "Repost" se už někteří mohli dozvědět z videa, které zveřejnil šéf sociální sítě Instagram Adam Mosseri na svém twitteru. 

Související obsah

Ve videu chtěl Adam Mosseri ukázat, jak fungují určité funkce platformy. Poradce pro sociální média Matt Navarra si však všiml, že na účtu šéfa Instagramu je vidět záložka s ikonkou "Repost". Společnost později webu TechCrunch potvrdila, že funkci plánuje otestovat, zatím však s malým počtem uživatelů. 

Související obsah

Koncept sdílení příspěvků jiných lidí pravděpodobně pochází z platformy Twitter. "Retweet" byl představen v roce 2009. Předpokládá se, že Instagram na funkci s názvem "Repost" pracuje několik měsíců.

Instagramem se během prázdnin šířil podvod. Lákal na nejrůznější výhry:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz