Nova pomáhá

Školákům od srdce: Češi pro děti vybrali 45 tisíc pomůcek, rodiče jsou dojatí

Školákům od srdce: Češi pro děti vybrali 45 tisíc pomůcek, rodiče jsou dojatí
Sbírka Školákům od srdce Zdroj: TV Nova

TV Nova v rámci iniciativy Nova pomáhá spojila síly s Diakonií ČCE a v rámci sbírky Školákům od srdce se podařilo vybrat přes 45 tisíc školních pomůcek, a to ve více než 70 pobočkách hypermarketů Tesco. Cílem dobročinné sbírky bylo vybrat co nejvíce školních a výtvarných potřeb pro děti z rodin ohrožených chudobou.

Do charitativní sbírky se mohl zapojit úplně každý, a to tak, že při běžném nákupu zakoupil školní a výtvarné potřeby, jako jsou například penály, psací potřeby, sešity, obaly na ně a další. Ty pak předal za pokladnami hypermarketů Tesco jednomu z dobrovolníků, kteří se do akce zapojili. Vybrané školní potřeby jsou už nyní v rukách nejpotřebnějších školáků a školaček.

"Začátek nového školního roku by měl být nejkrásnějším obdobím v životech dětí. I přesto v Česku stále hodně dětí nemá dostatek školních pomůcek. Jsem proto moc ráda, že se do akce zapojilo tolik dárců, kterým tímto mockrát děkujeme. Obrovský dík patří i našim partnerům a všem dobrovolníkům. Celková čísla vybraných předmětů se ještě navýší o dary našich zaměstnanců, kteří se do sbírky zapojili interně. TV Nova navíc darovala v rámci akce Školákům od srdce na podporu vzdělávání dětí ze sociálně znevýhodněných rodin 250 tabletů," řekla generální ředitelka TV Nova Klára Brachtlová.

Sběrná místa se otevřela na 76 místech u poboček sítě hypermarketů Tesco. Vybralo se přes 45 000 pomůcek, které Diakonie distribuovala mezi potřebné děti. Na jednotlivých sběrných místech se zapojilo přes 150 dobrovolníků.

Související obsah

Někteří rodiče na pomoc úřadů nedosáhnou. "Jsem sama na dvě děti, moje dcera potřebuje speciální pomůcky, bohužel na to nemám. Podle ostatních beru dost," svěřila se čtenářka TN.cz Věra. Sbírka jí ale pomohla. "Chci moc poděkovat, díky vám mám školní pomůcky pro dceru," uzavřela dojatá paní Věra.

"Máme ohromnou radost, že se sbírka setkala s tak velkou odezvou. Naši dobrovolníci se setkali s řadou milých dárců s chutí pomáhat. Pomůcky jsme předali rodinám v obtížné životní situaci a děti si nadšeně ukazují, že dostaly vlastní penál nebo fixy. Rodiče, kterým v Diakonii pomáháme, zažívají s rostoucími cenami bydlení a energií těžké časy. Díky dárcům sbírky Školákům od srdce se nemusí bát, že jejich dítě bude vyčleněné z kolektivu," doplnila Zdeňka Sobotová, vedoucí oddělení péče o dárce Diakonie.

"Chtěla bych poděkovat všem dobrovolníkům, kteří pomáhali se sbírkou po celé České republice. Velký dík také patří našim zákazníkům za projevenou štědrost, jsme moc rádi, že vybrané školní pomůcky pomohou mnoha rodinám v nouzi ulehčit finančně náročný začátek školního roku," dodala generální ředitelka Tesca pro Českou republiku Katarína Navrátilová.

Ne všichni rodiče si mohou dovolit pořídit všechny školní pomůcky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz