Zajímavosti

Král Karel III. měl další problém s podpisem. Ujely mu nervy

Král Karel III. zažil během několika hodin při podepisování listin dva závažné problémy s pery. Poprvé to bylo hned poté, co byl prohlášen novým panovníkem. To musel popohánět jednoho ze zaměstnanců. Nyní neudržel nervy na uzdě při podpisu návštěvní knihy na hradě Hillsborough.

Pobavení, ale i vlnu kritiky spustil král Karel III. krátce po smrti své matky Alžběty II. Když byl prohlášen králem, neurvale ukazoval jednomu ze zaměstnanců, aby odstranil tác s pery ze stolu, na kterém měl podepsat potřebné dokumenty.

Nyní uniklo na veřejnost video, kde nový britský panovník neudržel nervy na uzdě při podepisování návštěvní knihy na hradě Hillsborough. Tam byl v úterý v rámci své cesty po Severním Irsku.

Král usedl na židli ke stolu s otevřenou knihou a podepsal se. "Je 12. září?" zeptal se. "Třináctého," odvětil jeden z lidí v místnosti. Panovník sice napsal špatné datum, ale vše bylo ještě v pořádku. Problém nastal až ve chvíli, kdy se zvedal ze židle. Z pera, které držel v ruce, začal vytékat inkoust. "Bože, tohle nesnáším," rozčílil se a předal pero své manželce.

Související obsah

"Podívejte se, všude to vytéká," odvětila Camilla s perem v ruce. Karel III. chvíli poté vytáhl kapesník, kterým si začal utírat špinavé ruce. "Nemohu tuhle zatracenou věc snést," pokračoval viditelně rozladěný král. Z rukou královny manželky v tu chvíli pero vzal jeden ze zaměstnanců.

Když se Camilla podepisovala, Karel III. si ještě naposledy ulevil: "Sakra, tohle se stane pokaždé." Použitím slova "stinking" se král snažil vyhnout vulgárnímu "fucking", které by do slovníku členů královské rodiny rozhodně patřit nemělo.

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz