Domácí

Auta na chodníku i na zákazu stání. Pražští politici hájí parkování "na prasáka"

Auta na chodníku i na zákazu stání. Pražští politici hájí parkování "na prasáka"
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Pozornost na sebe na sociálních sítích strhlo služební auto náměstka pražského primátora Adama Scheinherra (za Praha sobě). Automobil totiž náhodný kolemjdoucí vyfotil zaparkovaný na chodníku ve Veletržní ulici. Podle Scheinherra za celou věc může řidič.

Před pár dny sociální sítě obletěla fotografie bezohledně zaparkovaného auta. Vozidlo ve Veletržní ulici stálo na chodníku, což je přestupek, který se obvykle pokutuje až do výše 2 500 korun. Nebylo to však ledajaké auto, nýbrž magistrátní automobil náměstka pražského primátora Adama Scheinherra. Ten je radním pro dopravu a dlouhodobě prosazuje cestování po hlavním městě na kole. Snaží se také v Praze prosadit co nejvíce cyklotras.

Podle Scheinherra ale vozidlo na místě, kde nemá co dělat, on sám nezaparkoval. "Ti, kdo mě znají, dobře vědí, že to doopravdy není můj styl. V příslušný den magistrátní auto řídil řidič, kterého neznám. A vůbec jsem netušil, že někde zaparkoval takto 'na prasáka,' " vysvětlil obsah fotografie Scheinherr na svém facebooku.

Související obsah

Náměstek primátora byl navíc podle svých slov v tu chvíli jinde, než auto parkovalo. "Měl jsem jednání na Technické správě komunikací, kam jsem přijel tramvají. Pak jsem se ale potřeboval rychle dostat autem na jiné jednání. A do vozu jsem nastoupil v ulici U Studánky," tvrdil Scheinherr.

Scheinherr také slíbil, že situaci s řidičem bude řešit. Podle něj je totiž dopravní přestupek, který měl řidič spáchat, nepopiratelný. "Připomněl nám, že časy, kdy takto papaláši běžně parkovali, se už nesmí vrátit," uvedl.

Do podobné situace se dostal také kandidát na pražského primátora Bohuslav Svoboda (ODS). Ten byl vyfocen, jak odchází od auta zaparkovaného na žlutých čarách před ústřední městskou knihovnou. Žluté čáry značí zákaz stání, za který platí pokuta až 5 tisíc korun.

I v tomto případě však má být politik nevinně. Svobodu na místo odvezl řidič, který ihned poté odjel. "Řidič zastavil na místě, které umožňuje zastavení pro účely nastoupení či vystoupení z vozu. Nejde o zákaz zastavení, tudíž se řidič ani pan docent Svoboda žádného přestupku nedopustili," uvedla manažerka ODS v Praze Lenka Mottlová.

I tak ale pochybné parkování nezůstalo bez povšimnutí. Svoboda podle Mottlové svého řidiče požádal, aby se něco podobného v budoucnu neopakovalo.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz