Zahraničí

Komplikace v Británii! Muž tvrdí, že je nástupce krále. Chce testy DNA

Komplikace v Británii! Muž tvrdí, že je nástupce krále. Chce testy DNA
Král Karel III. a jeho choť Camilla | Zdroj: Profimedia

Šestapadesátiletý Australan Simon Dorante-Day tvrdí, že je synem krále Karla III. a jeho manželky Camilly. Aby to mohl prokázat, požaduje testy DNA. Rozzuřilo jej totiž, že nový britský panovník udělil svému prvorozenému synu Williamovi titul princ z Walesu.

Inženýr Simon Charles Dorante-Day z Queenslandu už před lety přišel s tím, že je plodem lásky krále Karla III. a jeho ženy Camilly. Tvrdí, že jeho adoptivní babička mu na smrtelné posteli řekla, že je utajeným potomkem královského páru, píše Daily Mail.

Po celou dobu se snažil dokázat, že mluví pravdu. Vyzýval proto manžele, aby podstoupili testy DNA. Nyní je však dle něj pro to více než pádný důvod. Pořádně ho totiž dopálil nový titul, který po smrti své babičky získal princ William.

Související obsah

Král Karel III. mu udělil titul princ z Walesu. "Jmenování Williama jako prince z Walesu je pro mě kopnutím do obličeje. Nechci se cítit tak, jak se cítím. Myslím si, že je to v tuto chvíli to nejmenší, co může Karel udělat. Pokud nejste můj otec, dokažte to," vyzval Simon.

Muž se nezdráhá získat odpovědi ani za pomoci soudu, pokud to bude nutné, informoval portál oe24. Podnikl prý už i příslušné kroky.

Simon se narodil v roce 1966 v Portsmouthu ve Velké Británii. Náhradní rodiče jej adoptovali v osmi měsících. Následně se pár přestěhoval do Austrálie. Oba adoptivní rodiče měli před odjezdem pracovat pro královnu Alžbětu II. a jejího chotě prince Philipa.

Jeho tvrzení mu však nikdo nevěří. Kvůli jménu a nesrovnalostem v rodném listě je však muž přesvědčený, že je královské krve. Jako teenager byl navíc údajně podobný prvorozenému synovi Camilly Thomasi Parkeru Bowlesovi.

Král Karel III. se potýkal s prvními problémy. Podívejte se, o co šlo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz