Domácí

Studená voda a snížení teploty. Pražský hrad čekají velké změny

Studená voda a snížení teploty. Pražský hrad čekají velké změny
Pražský hrad (ilustrační foto) Zdroj: TN.cz

Už šetří i Pražský hrad. Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky rozhodl o snížení teploty v kancelářích nebo o vydání zákazu přímotopů. Pražský hrad tak plánuje ušetřit přes sedm milionů korun.

Kancelář prezidenta republiky (KPR) vydala prohlášení týkající se plánu úspor energií. Podle vydaných opatření chce Hrad ušetřit přes sedm milionů korun. Snížení teploty v kancelářích a další změny se budou týkat i Správy Pražského hradu a Lesní správy Lány.

"V reakci na aktuální vývoj nicméně plánujeme a zvažujeme několik dalších a ještě zásadnějších opatření. Bez omezení bude pouze provoz základních bezpečnostních prvků a technologií v archivech a depozitářích," uvádí v oficiální tiskové zprávě vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář.

Související obsah

Úspory energií plánuje Hrad docílit snížením teploty v kancelářích o jeden až dva stupně, tedy na 20 stupňů. Někteří zaměstnanci budou přestěhováni do menších kanceláří a zakáže se používání přímotopů. Hrad dále plánuje snížení teploty ohřívané užitkové vody.

Změny nastanou i v rámci provozu osvětlení. Důsledné šetření energií vyřadí z provozu světla na chodbách, venkovních komunikací a dekorativní osvětlení. Venkovní osvětlení Pražského hradu a katedrály sv. Víta bude nově zhasínat dříve. Dominanta Prahy bude nyní svítit pouze do 22 hodin oproti původní půlnoci.

Omezení tepla na 18 stupňů se nelíbí nemocnicím ani školám. Ozval se i Válek:

kh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz