Domácí

Poctivé Brno: Nálezci vrátili ztracené peněženky s penězi, mobil i batoh

Poctivé Brno: Nálezci vrátili ztracené peněženky s penězi, mobil i batoh
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Poctiví lidé skutečně nevymřeli. O tom se přesvědčili strážníci v Brně. Jen tento týden několik nálezců vrátilo peněženky, mobil i batoh.

Strážníci v Brně tento týden zaznamenali jen minimum konfliktů, většinou navíc šlo o ty méně závažné. Naopak lidí, kteří pomohli druhým, byla skutečně celá řada.

Ve středu například hlídku v Králově Poli oslovil muž. Ten našel peněženku s desítkami eur, osobními doklady i platební kartou. Všechno patřilo slovenskému mladíkovi, který věci zřejmě ztratil.

Související obsah

Na služebnu na jihu Brna zase tento týden dorazily dvě školačky, které našly chytrý telefon. "Strážníci z něj kontaktovali posledního volajícího a ten se spojil s majitelem přístroje," uvedl mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem. Už za 20 minut si pro telefon dorazil jeho majitel, který zároveň spolehlivě doložil, že patří jemu.

Peněženku s téměř 800 korunami a doklady vrátila 76letá žena na Lesné. Na bystrcké služebně pak zase poctivá nálezkyně donesla stylový turistický batoh. Ten byl plný dětských věcí, a to od oblečení přes lahvičku až po sadu plenek.

Navíc v batohu nechyběly ani věci z lékárničky a další potřeby, které patřily pravděpodobně dospělému, jenž byl s dítětem. Žena navíc batoh přišla vrátit až z Kohoutovic. "I v tomto případě strážníci podniknou všechno pro to, aby se nález vrátil majitelce či majiteli," uzavřel Ghanem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz