Domácí

Trus, mrtvé myši i špína. V takovýchto podmínkách nám chystají jídlo! PŘEHLED

Trus, mrtvé myši i špína. V takovýchto podmínkách nám chystají jídlo! PŘEHLED
Restaurace Jednota Zdroj: Potraviny na pranýři

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) nezaháleli ani v létě a zkontrolovali řadu českých restaurací a podniků, kde se připravuje a podává jídlo. U některých se však setkali s problémy, a tak provozovny následně zavřeli.

Zákazník by se často nestačil ani divit, v jakých podmínkách se připravuje jídlo, které v restauraci konzumuje. Mnoho lidí by jistě přešla i chuť, kdyby znali hygienické podmínky v zázemích řady stravovacích zařízení.

Inspektoři musí mít silný žaludek, protože na ně při kontrolách restaurací a dalších podniků čeká mnohdy děsivý pohled. Provozovny, které kontrolou neprojdou, následně zveřejňují na webu potravinynapranyri.cz.

Související obsah

Pracovníci ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) nezaháleli ani přes letní měsíce a uzavřeli od června do září zhruba devět podniků, kde se připravuje a podává jídlo. Nejčastějšími důvody byl výskyt trusu i mrtvých hlodavců, plísně a další nečistoty. V některých případech provozovatel nezajistil ani přístup k teplé vodě.

Redakce TN.cz proto připravila přehled, o jaké provozovny šlo. Na konci článku naleznete také galerii.

Uzavřené provozovny Zdroj: Potravinynapranyri.cz / tn.cz

Naposledy neušel pozornosti inspektorů motorest v Choustníkově Hradišti. Tam SZPI odhalila celou škálu problémů. Od výskytu trusu i mrtvých hlodavců až po nečistoty na podlaze, v regálech a dalších místech. Potraviny navíc poškodili a kontaminovali škůdci.

Podniky jsou následně uzavřeny až do chvíle, než provozovatelé odstraní veškeré potíže, na které inspektoři upozornili. Ti poté provedou další ověřovací kontrolu, zda je už všechno v pořádku.

Podívejte se, s jakými odpornostmi se inspektoři při kontrolách setkali:

Nedostatečná hygiena i špatná teplota při přípravě jídla. Hygienici si došlápli na školní jídelny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz