Zahraničí

Karla III. nečeká lehký úkol. Bude si muset vybojovat srdce mnohých Britů

Nový panovník Velké Británie Karel III. to v následujících letech pravděpodobně nebude mít lehké. Vyrovnat se v popularitě milované panovnici podle některých Britů prý rozhodně nebude snadné.

Změna, kterou britská monarchie desítky let nezažila. Po nejdéle vládnoucí panovnici v historii Velké Británie se do jejího čela postavil nový král Karel III. a řada Britů je z toho rozpačitá.

Královna Alžběta II. vládla Velké Británii a ostatním zemím Britského společenství národů 70 let. Většina obyvatel tedy jiného panovníka nezažila. "Královna tu byla celý můj život. Bude trvat, než si zvykneme," okomentovala jedna z Britek.

A těžké to bude mít pravděpodobně i sám Karel III. Po několika skandálech ví veřejnost o jeho osobním životě víc, než by mu možná bylo milé. Mezi jeho přešlapy, kvůli kterým mu někteří ani po letech nemohou přijít na jméno, patří třeba nevěra a následný rozvod s princeznou Dianou v roce 1996.

"Vím, že ne každý je jeho fanouškem, ale panovníci většinou nejsou na začátku své vlády populární. Samozřejmě bude mít co dělat, aby se vyrovnal své matce. Královna Alžběta za sebou zanechala obrovský odkaz," řekl jeden z oslovených Britů.

Související obsah

​V minulosti se dokonce objevovaly názory, že trůn by měl po smrti královny převzít mezi Brity oblíbenější princ William. Teď se ale zdá, že většina chce dát novému králi šanci.

"Těším se na nového krále. Je to dobrý muž. Před pár lety jsem ho potkal a měl jsem šanci s ním strávit nějaký čas. Bude dobrým králem," zaznělo v anketě mezi Brity. "Těším se na krále Karla. Na rozdíl od některých lidí si myslím, že bude dobrým panovníkem. Ale královna byla na trůnu 70 let. To Karel mít nebude, takže nebude mít takovou příležitost zapsat se do historie," odpověděl další oslovený.

Karel III. čekal na trůn velmi dlouho. A měl dost času se na panování připravit. A zase jenom čas ukáže, jestli si ho veřejnost oblíbí stejně jako jeho matku.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz