Domácí

Po Praze pobíhala nebezpečná šelma. Chovateli utekl serval

Obyvatelé hlavního města se v pátek měli na pozoru. V Praze se totiž potuloval serval stepní slyšící na jméno Bejby. Kočkovitá šelma utekla majiteli v pátek, odchytová služba ji našla krátce před čtvrtou hodinou odpoledne. Zvíře mohlo představovat nebezpečí.

"Půlroční kotě servala stepního uteklo chovateli v Praze 4," uvedla pražská policie v pondělí ráno na svém twitteru. Ztracenou šelmu měřící zhruba 60 centimetrů a slyšící na jméno Bejby našel Norbert Souček ze Záchranné stanice Papouščí ráj krátce před 16. hodinou v ulici V rovinách. "Zvíře se vyskytovalo v areálu mateřské školy. Nyní míříme na veterinu do Kralup nad Vltavou na rentgen, protože se mi zdá, že má poraněnou zadní tlapu," popsal zachránce redakci TN.cz.

"Serval majiteli utekl už v pátek, po třech dnech neúspěšného hledání se proto v neděli v pozdních večerních hodinách obrátil na policii. Podle prvotních informací byla u domu majitele v Podolí špatně zavřená brána," sdělila TN.cz mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová.

Související obsah

"Vzhledem k tomu, že se jedná o zvíře v zájmovém chovu, je jeho majitel povinen zajistit zvíře proti útěku. Pokud tak neučiní, dopouští se přestupku. Z tohoto důvodu strážníci předali oznámení příslušné městské části a také dají podnět na městskou veterinární správu," doplnila pro TN.cz mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.​

Serval stepní se v poslední době stává velice oblíbeným exotickým mazlíčkem chovaným v zajetí. Pokud jsou tyto šelmy odebrány v raném věku, snadno zkrotnou. Přesto však mohou být nebezpečné, zejména pro malé děti. Pokud se do zajetí dostane původně divoký jedinec, bývá velmi nevrlý a připravený kdykoliv zasadit ránu tlapou.

Podívejte se na dvojčata servala z ostravské zoo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz