Zahraničí

Muž věznil 22 let svou sestru. Na procházku mohla jen na vodítku

Muž věznil 22 let svou sestru. Na procházku mohla jen na vodítku
Násilí - ilustrační foto. | Zdroj: Profimedia

Hrůzný případ otřásl v posledních dnech Itálií. V malé vesnici Casalciprano našli 67letou ženu, kterou věznil její bratr v chatrči u dřevníku po dobu neuvěřitelných 22 let. Podvyživená žena se mohla koupat jen jednou za měsíc, na procházku po dvoře mohla pouze na vodítku.

Vypadá to jako scéna z nějakého hororového filmu, ve skutečnosti jde o otřesnou skutečnost. 22 let naplněných hrůzou si prožila dnes 67letá Italka, kterou v chatrči vedle dřevníku u svého domu věznil její vlastní bratr. Informoval o tom deník Metro News.

Žena se přestěhovala do rodinného domu svého bratra v obci Casalciprano, která leží zhruba 150 kilometrů severně od Neapole, poté, co v roce 1995 zemřel její manžel. Muž tvrdil, že nechce, aby jeho sestra žila sama. Ta s tímto návrhem souhlasila a přestěhovala se do bývalého pokoje svých rodičů.

Související obsah

​Podle webu The Voix Tribune se však po pěti letech bratrovo chování k ženě hodně změnilo. Muž a jeho manželka totiž nebožačku přestěhovali do nevytápěné chatrče vedle domu, kde ji věznili po dobu 22 let. Jen výjimečně mohla chodit ke kadeřníkovi pod přísným dohledem své švagrové, k lékaři vůbec nesměla a jednou měsíčně se mohla umýt ve vaně se špinavým prádlem. Pokud žena neposlechla, čekal ji výprask.

Kromě toho dostala zákaz s kýmkoliv mluvit, a nesměla dokonce ani na záchod. Občas mohla vyjít ven na dvůr, to ovšem pouze na vodítku jako pes. Když si žena byla jistá, že v domě není její bratr se svou ženou, zoufale klepala na okno a křičela o pomoc. V obci, kde žije přibližně 550 obyvatel, však měli za to, že jde o vtip nebo výkřiky psychicky nemocného člověka.

Související obsah

​Nakonec však někdo poslal anonymní dopis, v němž informoval karabiniéry (jednu ze čtyř italských bezpečnostních složek, která má na starost bezpečnost v malých městech a na venkově) o podivných zvucích vycházejících z chatrče. Portál NPR uvedl, že karabiniéři ženu vysvobodili 16. září.

O ženiných věznitelích hovořil starosta obce Eliseo Castelli: "Byli to dva milí, srdeční lidé. Kdyby mi předtím někdo řekl, co jsme se o nich nyní dozvěděli, nikdy bych tomu nevěřil. Apeluji ale na to, abychom teď nehledali viníka, musíme chránit soukromí zúčastněných osob během vyšetřování." Policisté zároveň prověřují, proč byl vdovský důchod přiznaný ženě v roce 1995 převeden na jejího bratra.

Rodiče v Kalifornii týrali a věznili svých 13 dětí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz