OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Moderní outdoorové oblečení na výlety i každodenní nošení

Moderní outdoorové oblečení na výlety i každodenní nošení
Zdroj: Standret / Shutterstock.com

Svět outdooru a každodenní módy se stále více prolínají. Dnes je v mnoha firmách na denním pořádku tričko nebo mikina s kapucí a na ulici tento druh oblečení, který by byl ještě před několika desetiletími považován za nedbalý, nevzbuzuje žádný zájem. Dnes se outdoorové oblečení stalo jednoduše módním a široce přijímaným.

Od chvíle, kdy se pěší výlety staly jednou z neodmyslitelných součástí moderního života, začal i vývoj oblečení. Do té doby se jasně oddělovalo formální oblečení pro všední den a oblečení na cesty do hor nebo k jezeru. V současné době, s přibývajícími generacemi, se toto rozdělení stále více vytrácí a turistické oblečení se prolíná s každodenním oděvem. Není divu. Pohodlná trička, mikiny nebo kalhoty mají vynikající užitné vlastnosti. Pružné materiály a volné střihy zajišťují naprostou volnost pohybu. Vysoká odolnost jednotlivých modelů je ideální pro městské prostředí. V každém outdoorovém obchodě tak najdete oblečení a obuv pro vysokohorské a turistické aktivity, ale i modely pro každodenní použití. Vzhledově jsou téměř totožné se svými turistickými předlohami, ale často mají další funkce, které je činí pohodlnějšími pro každodenní používání.

Zdroj: Blue Titan / Shutterstock.com

Téměř každá značka, která nabízí turistické oblečení, dnes nabízí svým zákazníkům také oblečení pro každodenní použití. Někdy je dokonce obtížné je rozlišit. Jedním z průkopníků této všestranné řady oblečení je bezpochyby značka Patagonia. Pro mnoho lidí z outdoorového nebo horolezeckého světa je to výrobce číslo jedna, pokud jde o navrhování pohodlného a odolného oblečení. Značka je stále oblíbenější také v Evropě. Je to dáno nejen velmi vysokou kvalitou materiálů a dobře zpracovanými střihy, ale také přístupem k ochraně přírody nebo práv zaměstnanců. Je jednou ze značek, které stojí v čele ochrany životního prostředí. Pokud nemůže ověřit původ surovin použitých ve svých výrobcích, jednoduše je nepoužije. Aktivně také podporuje ekologické iniciativy. Zaměřuje se přitom na menší nadace a sdružení, které pracují přímo v terénu.

Zdroj: GaudiLab / Shutterstock.com

Podobnou značkou, i když z úplně jiné části světa, je švédský Fjallraven. Také tento výrobce zakládá celý svůj sortiment na jedinečném spojení s přírodou. Bohatá tradice značky, která vyrábí oblečení a turistické vybavení připravené do nejnáročnějších povětrnostních podmínek, vedla k řadě jedinečných řešení. Speciální technika voskování bund nebo kalhot umožňuje jejich nepromokavost bez nutnosti použití membrány. Toto řešení také umožňuje přizpůsobit jednu sadu oděvů různým povětrnostním podmínkám. Značka nabízí řadu oděvních doplňků a turistického vybavení včetně batohů. Výrobky s charakteristickou liškou v logu se staly natolik oblíbenými, že je můžete najít stejně snadno na horské stezce jako v přeplněném centru města. Pokud už jste milovníky turistiky, určitě vás o takovém oblečení přesvědčovat nemusíme. Pokud ještě nejste, proč to nezkusit?

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz