Domácí

Další útok vlků. Zvířata roztrhala desítky ovcí, nebojí se chodit ani do centra obcí

Další desítky roztrhaných ovcí mají na svědomí vlci z lesů okolo Teplic nad Metují a Broumovska. Farmářům vznikají nenapravitelné škody, a proto protestují proti rozšiřování chráněných vlků ve volné krajině.

Další desítky zardoušených ovcí a jehňat má na svědomí vlčí smečka, která tam řádí už několik let.

Poslední útok, který prý vlci zvládli dokonale takticky, se odehrál na farmě pana Šefce na Teplicku. Vlci tu roztrhali nejméně 20 bahnic. "Na jedné pastvině odháněl hlídač vlka, který chtěl zaútočit, a o tři kilometry dál pak vlčí smečka nerušeně řádila," popsal chovatel ovcí.

Související obsah

​Farmáři z Broumovska proti rozšiřování vlků ve volné přírodě protestují. Včera přijeli s mrtvými ovcemi až na náchodské náměstí. Podle nich tito vlci pocházejí z polsko-německé populace a jsou zčásti zvyklí na lidskou přítomnost. Proto je už několikrát viděli i za bílého dne uprostřed obcí na Teplicku. Dalším problémem podle farmářů je to, že vlci nestrhnou jen kořist, kterou potřebují jako potravu k přežití, ale zardousí vždy velkou část stáda.

Naopak ochránci přírody se radují, že se vlkům ve volné přírodě daří. První kusy na Broumovsku zaregistrovali před sedmi lety. Postupně pak díky fotopastem a monitoringu jejich pohybu ochránci zjistili, že mezi Orlickými horami a broumovským výběžkem žijí už tři smečky nejméně o deseti kusech. Jenže pro chovatele ovcí na Broumovsku je to už dlouhé roky noční můra. V průměru každým rokem vlci roztrhají více než sto kusů ovcí, ale i například chovných daňků.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz