Domácí

Domu na Přerovsku se propadla střecha. Hasiči vyprostili jednoho člověka

Domu na Přerovsku se propadla střecha. Hasiči vyprostili jednoho člověka
Zásah hasičů v Oseku nad Bečvou Zdroj: Hasiči Olomouckého kraje

Hasiči z Olomouckého kraje zasahovali v úterý krátce před polednem v Oseku nad Bečvou, kde se jednomu z rodinných domů během jeho rekonstrukce propadla střecha. Ze sutin vyprostili jednoho člověka, kterého poté přepravil vrtulník letecké záchranné služby do olomoucké nemocnice.

V Oseku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý propadla střecha rodinného domu. V sutinách zůstal uvězněný muž středního věku, který dům rekonstruoval. "V době propadu střechy zrovna boural okno," prozradila redakci TN.cz mluvčí policistů Olomouckého kraje Miluše Zajícová.

"Muže zavalil velmi sypký materiál, části trosek i stropu. Nasadili jsme mu kyslík, po vyproštění ho přepravil vrtulník letecké záchranné služby na urgentní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc," sdělila TN.cz mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová s tím, že na místě se v době neštěstí vyskytovalo šest osob. Pěti z nich se však podařilo včas utéct do bezpečí.

Související obsah

​​Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Mikisková redakci TN.cz upřesnila, že se jednalo o muže polské národnosti. "Utrpěl pohmoždění hrudníku a sériovou zlomeninu žeber. Aktuálně není v ohrožení života," uvedla.

Poškozený dům si přijel prohlédnout statik. "Po posouzení situace rozhodl, že v současné chvíli dům nemusíme stabilizovat. Prověřili jsme, že pod sutinami se nenachází žádná další osoba, a následně jsme dům ve spolupráci s policií zajistili páskou," dodala Balážová. Okolnosti případu nyní šetří policie.

​V libereckém obchodním centru se propadl strop. Lidé to natočili:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz