Zahraničí

Už i na Islandu. Policejní razie zmařila teroristický útok

Už i na Islandu. Policejní razie zmařila teroristický útok
Islandská policie, ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Islandská policie ve čtvrtek oznámila, že zatkla čtyři muže, které podezírá z přípravy teroristického útoku. V malé klidné severské zemi nemá takový případ obdoby.

Razie proběhla předchozí den v hlavním městě Reykjavíku, na akci se podílelo 50 strážců zákona, informoval web Reykjavík Grapevine.

Zatčeni byli čtyři Islanďané ve věku kolem 30 let pro podezření z přípravy teroristických útoků. Policisté zabavili velké množství zbraní.

"Islandská policie zabránila možným teroristickým činům," citovala CNN Gunnara Hörðura Garðarssona, ředitele komunikace islandské národní policie. "Tyto operace a vyšetřování nemají na Islandu obdoby," dodal mluvčí s tím, že nebezpečí bylo zažehnáno a lidé se nemají čeho obávat.

Související obsah

​Strážci zákona při razii zabavili desítky střelných zbraní včetně poloautomatických a tisíce nábojů. Některé ze zbraní byly vyrobené na 3D tiskárně. Muži je podle policie hodlali použít proti nejmenovaným vládním úřadům. Další chystali k prodeji.

Vzhledem k citlivosti případu policisté odmítli uvést podrobnosti, podle zmíněného islandského webu vyšetřují vazby zadržených na severské krajně pravicové extremistické skupiny a je pravděpodobné, že dojde k dalšímu zatýkání.

Ve světě působí řada teroristických organizací. Soupeří i mezi sebou (8/2022):

 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz