Kulturní akce

Světoznámá kapela se vrací po 14 letech do Prahy. Fanoušci zažijí vlnu emocí

Islandská post-rocková kapela Sigur Rós vystoupí po 14 letech opět v Praze. Slavní melancholici a experimentátoři, jejichž emocemi nabité koncerty nechávají ve fanoušcích silné zážitky a pocity melancholie, vystoupí 9. října 2022 v pražském O2 universu.

Hudební legendy z Islandu v Praze zahrají ve složení Jón Þór "Jónsi" Birgisson (zpěv a kytara), Georg "Goggi" Holm (baskytara) a Kjartan "Kjarri" Sveinsson (klávesy). Poslední z hudebníků se ke kapele vrací po téměř deseti letech.

Milovníci skupiny se mohou těšit na show plnou efektů i originální hudbu s melancholickou melodií obohacenou o post-rock. Sama kapela upřednostňuje označení slo-mo rock. Už jejich debutová deska s názvem Von z roku 1997 je unikátním experimentálním dílem.

Související obsah

Nedílnou součást tvorby Sigur Rós tvoří také videoklipy. Kapela se proslavila hudebními videi s originálním uměleckým vyzněním. Za jeden ze svých videoklipů režírovaný italskou režisérkou Floriou Sigismondi získali v roce 2003 cenu MTV.

Kapela aktuálně pracuje na novém studiovém albu, kterým chce navázat na fantastické nahrávky Valtari a Kveikur. Na koncertu kromě jejich výběru z pětadvacetileté diskografie zazní i naprosté novinky.

Související obsah

Poprvé, když kapela zavítala v roce 2001 do Čech, vystoupila v paláci Akropolis na Žižkově. Před 14 lety rozechvěli Sigur Rós svou melodií pražské Holešovice a Prahu tak uspokojili tajuplnými tóny. Letošní turné zahájila kapela v Americe a brzy vystoupí v pražském O2 universu, kde zajisté zanechají stejně silný dojem. V síti Ticketmaster je stále možné si na pražský koncert 9. října 2022 zakoupit vstupenku.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz