Domácí

Autobus plný dětí se srazil s autem a dodávkou. Tři lidé jsou zranění

Autobus plný dětí se srazil s autem a dodávkou. Tři lidé jsou zranění
Autobus po nehodě | Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

V havířovské Dolní Suché se v pátek stala hromadná dopravní nehoda. Autobus, který převážel děti, se srazil s osobním autem a dodávkou. Tři lidé jsou zranění, jde o dvě děti a řidičku auta.

"V pátek 23. 9. 2022 došlo k dopravní nehodě v havířovské části Dolní Suchá. Došlo zde ke střetu osobního automobilu, dodávky a autobusu, který převážel děti," oznámil mluvčí hasičů Lukáš Popp. Děti v autobuse doprovázeli tři učitelé.

Během nehody se zranili tři lidé. Podle Poppa se jednalo o dvě děti z autobusu a řidičku. "Na místo vyrazili profesionální hasiči ze stanice v Havířově se dvěma zásahovými automobily. Později si velitel zásahu na místo povolal chemický automobil ze stanice Karviná," sdělil Popp. Na místo museli přijet i zdravotníci a policisté, kteří během zásahu silnici uzavřeli.

Související obsah

Z proražené nádrže autobusu navíc unikala nafta. "Hasiči proto nádrž provizorně utěsnili speciálním tmelem. Zbylou naftu v nádrži hasiči přečerpali pomocí čerpadla z chemického automobilu do přistaveného náhradního autobusu, který přijel pro všechny děti a jejich doprovod," uvedl Popp s tím, že vyteklou naftu hasiči zasypali sorbentem. Následně silnici hasiči uklidili, aby v obou směrech mohla nadále vozidla projíždět.

Nehoda u České Skalice skončila tragicky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz