Zahraničí

Ukázali místo posledního odpočinku Alžběty II. Opět je po boku prince Philipa

Ukázali místo posledního odpočinku Alžběty II. Opět je po boku prince Philipa
Náhrobní kámen královny Alžběty II. | Zdroj: Buckinghamský palác/Twitter

Alžběta II. bude navždy odpočívat vedle svého manžela, prince Philipa. Buckinghamský palác v sobotu zveřejnil fotografii náhrobního kamene zesnulé panovnice v královské kapli ve Windsoru. Od čtvrtka se toto místo znovu otevře pro veřejnost, aby lidé své královně mohli vzdát úctu.

Alžběta II. navždy spočine v pamětní kapli krále Jiřího VI., kterou nechala v roce 1962 postavit jako pohřebiště pro svého otce. Snímek náhrobního kamene ukazuje, že se milovaná panovnice opět setkala se svým drahým manželem a rodinou.

Královna bude kromě prince Philipa navždy odpočívat i po boku svých rodičů, bývalého krále Jiřího VI. a královny matky Alžběty. Jejich jména jsou napsána zlatým písmem na černé náhrobní desce, informoval britský list Daily Mail.

Související obsah

Nová deska nahradila starý náhrobní kámen, který nesl pouze jména Alžbětiných rodičů. Nyní k nim přibyla i jména Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa, který zemřel v roce 2021. Uprostřed kamene se nachází kovová hvězda, odznak Podvazkového řádu, jenž je nejstarším a nejvznešenějším rytířským řádem v zemi.

V kapli odpočívá také královnina sestra princezna Margaret, která zemřela v roce 2002 ve věku 71 let. Windsor, kde královská rodina slavila některé svátky a pravidelně se zde setkávala, se tak stal symbolicky místem, kde se všichni sešli navždy.

Související obsah

Veřejnost má možnost místo posledního odpočinku panovnice a jejích blízkých navštívit od čtvrtka 29. září. Podívat se do kaple lze pouze se zakoupenou vstupenkou na prohlídku zámku. Ta vyjde v přepočtu zhruba na 730 korun. V sobotu je však její cena zvýšená a návštěvníci za prohlídku zaplatí asi 785 korun.

Podívejte se na láskyplné pohledy, které si královna Alžběta II. vyměňovala s princem Philipem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz