Domácí

Za pád mostu ve Studénce nepůjde nikdo do vězení. Soud rozdal podmínky

Odvolací senát Krajského soudu v Ostravě dal v pondělí podmíněné tresty v případu železničního neštěstí ve Studénce na Novojičínsku, které se stalo v srpnu roku 2008. Pět pracovníků stavebních firem obžalovaných ze zavinění pádu mostu dostalo tříletý podmíněný trest. Rozsudek je pravomocný.

Před více než 14 lety, konkrétně 8. srpna 2008, se ve Studénce stala tragická nehoda. Silniční most tam tehdy během opravy spadl na železniční trať a do jeho trosek následně narazil mezinárodní rychlík. Neštěstí si vyžádalo osm lidských životů a 95 zraněných, z toho devět těžce. Někteří mají doživotní následky.

Před soudem se původně zpovídalo deset obžalovaných. Po dvojím zproštění viny a vrácení případu zpět k projednání však soud napotřetí uznal pět manažerů stavebních firem vinnými z pádu mostní konstrukce. Jedná se o Zdeňka Malého, Oldřicha Magnuska a Miroslava Kovalíka z firmy Bögl a Krýsl a Petra Janouškovce a Michala Fonioka z tehdejších Dopravních staveb Ostrava (dnes Eurovia).

Související obsah

​"Zdeněk Malý a Oldřich Magnusek dostali původně nepodmíněný trest v délce 3,5 roku. To se pondělním rozhodnutím změnilo – všichni totiž dostali tříleté podmíněné tresty. U Oldřicha Magnuska a Petra Janouškovce se výkon trestu podmíněně odkládá na zkušební dobu 3,5 roku, u ostatních na tři roky," upřesnila redakci TN.cz mluvčí soudu Martina Schwettrová.

Česko v srpnu vzpomínalo na tragickou nehodu ve Studénce, od které uplynulo 14 let:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz