Krimi

Vražda na škole v Michli: Státní zástupkyně podala obžalobu

Vražda na škole v Michli: Státní zástupkyně podala obžalobu
Útok na středním odborném učilišti v Praze | Zdroj: AKTU

Státní zástupkyně Městského státního zastupitelství v Praze podala obžalobu v případu vraždy na učilišti v pražské Michli. Na učitele v březnu podle obžaloby zaútočil 19letý mladík s mačetou. Hrozí mu 12 až 20 let vězení.

"Státní zástupkyně Městského státního zastupitelství v Praze podala v první polovině září tohoto roku k Městskému soudu v Praze obžalobu na jednu fyzickou osobu pro jednání kvalifikované jako zvlášť závažný zločin vraždy spáchaný úmyslně po předchozím uvážení," informoval v pondělí mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Obžalovaný 19letý mladík zůstává ve vazbě. "Obžalobou se nyní bude zabývat Městský soud v Praze, kdy si v podrobnostech dovoluji odkázat na přednes obžaloby při hlavním líčení," sdělil Cimbala. "Další a bližší informace v současnou dobu k věci sdělovat nebudeme," dodal.

Související obsah

Na učitele ze Středního odborného učiliště Ohradní v pražské Michli měl 31. března zaútočit jeho student. Podle policie a tehdejšího ministra školství Petra Gazdíka (STAN) tím 19letý mladík řešil svůj studijní neúspěch. Policisté ho ještě v den útoku zatkli v okolí Zbraslavi. "V době spáchání činu nebyl pod vlivem alkoholu ani drog," sdělil tehdy policejní mluvčí Jan Rybanský.

Útok otřásl celou republikou:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz