Krimi

Týrání zvířat v Plzni. Skupina měla kšeftovat se štěňátky

Týrání zvířat v Plzni. Skupina měla kšeftovat se štěňátky
Pes (ilustrační snímek) | Zdroj: TV Nova

Kriminální policie v Plzni se zabývá případy týrání a nezákonného prodeje zvířat. Skupina podezřelých si měla načerno opatřovat štěňata různých ras, chovat je v hrozných podmínkách a pak je prodávat.

V březnu si měla žena z Berounska přes internet koupit štěně křížence za deset tisíc korun. Po několika dnech ale muselo být uspáno kvůli špatnému zdravotnímu stavu. Postupně přibývaly podobné případy z různých míst republiky a kriminalisté zjistili, že za vším stojí skupina pěti mužů a čtyř žen. Ti měli odebírat štěňata z chovů v České republice a na Slovensku.

Štěňata přeprodávali, aniž by se o ně starali. Navíc zájemcům uváděli nepravdivé informace o rase, původu a stáří pejsků. K inzerátům přiložili falešné fotografie a před samotným předáním štěňata pouze vykoupali, nakrmili a učesali.

Související obsah

Prodávali je přitom za výrazně vyšší částky, než byla jejich pořizovací cena. Celkem si tak přišli nejméně na 355 tisíc korun. Zvířata, která se jim nepodařilo prodat, přechovávali v nehygienických podmínkách. Kvůli parvoviróze jim uhynulo celkem 18 štěňat, některá těla skončila pohozená v trávě nebo v kontejnerech.

Soudce pro členy gangu požadoval vazbu, nakonec stačila záruka, že se dotyční nedopustí žádné trestné činnosti. Obviněným hrozí trest odnětí svobody na pět až deset let.

Jídlo pro zákazníka kurýrovi ukradl pes:

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz