Domácí

Ve středu je státní svátek. Podívejte se, jak budou mít obchody otevřeno

Ve středu je státní svátek. Podívejte se, jak budou mít obchody otevřeno
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Den české státnosti patří mezi ty svátky, během kterých musejí zůstat obchody nad 200 metrů zavřené. Ve středu 28. září si tak na větší nákup nevyrazíte. Něco na zub v případě nutnosti seženete v malých prodejnách, například na nádražích a v letištních halách.

Den české státnosti 28. září, který je úzce propojený se smrtí přemyslovského knížete a patrona českého národa svatého Václava, letos připadá na středu. V tento den tak budou moci Češi zavítat na některou z připomínkových akcí, na větší nákupy se ale jen tak nedostanou.

Právě tento svátek se totiž řadí mezi významné dny, během nichž musejí zůstat zavřené obchody nad 200 metrů čtverečních, jako je Albert, Billa, Kaufland, Lidl, Penny Market, Globus i většina prodejen Tesco. Nařizuje to zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě z roku 2017.

Existují však výjimky, díky kterým si i ve svátek na některých místech nakoupíte. Nařízení se například netýká míst se zvýšenou koncentrací cestujících, jako jsou letiště či nádraží. Otevřené smějí dále zůstat také lékárny nebo čerpací stanice.

Související obsah

​Například Billa tak mohla ponechat svým zákazníkům možnost 28. září nakoupit v prodejně na Letišti Václava Havla Praha nebo na hlavních vlakových nádražích v Praze a v Brně. "Zákazníkům budou k dispozici také všechny obchody Billa stop & shop na čerpacích stanicích Shell," upozornila mluvčí společnosti Dana Bratánková.

Nakoupit si zákazníci mohou také v Albertu u vlakového a autobusového nádraží v Českých Budějovicích. Něco na zub ale získáte také prostřednictvím rozvozových služeb, jako je Rohlík, Košík.cz nebo Dáme jídlo.

Otevřený může zůstat také velkoobchod Makro, naopak kutilové se do velkých hobby marketů nedostanou. A nenakoupíte si ani v nábytkářských řetězcích.

 Z pultů obchodů mizí exotické ovoce i drahé sýry. Lidé je nekupují (8/2022):

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz