Domácí

Po dálnici svištěl rychlostí 230 km/h. Jel jsem bezpečně, tvrdil řidič policistům

Na novém úseku dálnice z Hradce Králové do Jaroměře zastavila policie řidiče, který tam jel rychlostí 230 kilometrů v hodině. Policistům pak tvrdil, že jel bezpečně.

Stalo se to v neděli odpoledne. Tedy v době víkendové dopravní špičky, kdy se lidé vracejí ze svých chat a chalup. Na královéhradecké dálnici policisté přistihli třeba řidiče, který jel 207 kilometrů v hodině, ale teď byl nebezpečný rekord opět překonán. 

Bylo to na 106. kilometru ve směru na Prahu. Řidiči tam podle policie skutečně jezdí velmi rychle, jde o nový úsek z Hradce Králové do Jaroměře a šoféři mnohdy zkouší, co jejich vůz zvládne.

Související obsah

V tomhle případě za volantem seděl 34letý muž, kterému radar naměřil rychlost 227 kilometrů v hodině, maximální povolenou rychlost tedy překonal skoro o stovku. Hlídka dálniční policie z Jaroměře vyrazila za ním a rozblikala svoje majáky. Muž okamžitě zareagoval a začal brzdit. A i přesto museli policisté jet až 220 kilometrů v hodině, aby ho dojeli, jak ukazuje palubní kamera.

Policisté se ptali na důvody, proč se na silnici tak bezohledně choval. Muž ale řekl, že nikam nespěchal, a trval na tom, že jel bezpečně. O řidičský průkaz zatím nepřišel a mohl pokračovat dál. K projednání přestupku ho totiž v nejbližší době vyzve správní orgán. A ten už papíry v tomhle případě může brát až na rok. K tomu řidič musí počítat s desetitisícovou pokutou.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz