Zahraničí

Zemřel známý rapper a držitel Grammy Coolio. Bylo mu 59 let

Rapper Coolio, známý svými hity jako "Fantastic Voyage" a "Gangsta's Paradise", zemřel ve věku 59 let. Smutnou zprávu potvrdil ve středu večer jeho manažer.

Coolio, vlastním jménem Artis Leon Ivey Jr., se narodil v Monessenu v Pensylvánii a vyrůstal v Comptonu v Kalifornii. Za sebou měl více než třicetiletou hudební kariéru. "Pokud vím, tak byl u kamaráda doma, byl v koupelně a dostal infarkt," řekl jeho manažer Jarez Posey.

Další podrobnosti o jeho nenadálém úmrtí zatím nebyly zveřejněny. Zprávu o jeho odchodu jako první přinesl server TMZ.

Podle severu NBC zasahovali záchranáři losangeleského hasičského sboru v domě, kde Coolio zemřel kolem 16:00. Totožnost zesnulé osoby však nepotvrdili. Podle úředníků ji oficiálně zveřejní až losangeleský úřad soudního lékaře. Mluvčí losangeleské policie uvedl, že v této věci nejde o podezření na cizí zavinění.

Coolio získal Grammy za skladbu "Gangsta's Paradise", která vyšla v roce 1995 a strávila tři týdny na vrcholu žebříčku Billboard's Hot 100. Tento hit ho proslavil a následující rok získal cenu Grammy za nejlepší sólový rapový výkon.

Píseň byla zařazena na soundtrack k filmu Michelle Pfeiffer "Dangerous Minds" z roku 1995. Známý byl také díky hitům jako "Fantastic Voyage", "1, 2, 3, 4 (Sumpin' New)" a "C U When U Get There" a dalším.

Celkově prodal podle svých internetových stránek více než 17 milionů desek. Byl nominován na pět dalších cen Grammy, mimo jiné za "Fantastic Voyage" a "1, 2, 3, 4 (Sumpin' New)".

Hrál také v řadě televizních pořadů a filmů, včetně seriálu Futurama, v němž namluvil hlas Kwanzaa-bota. Objevil se také mimo jiné v seriálech "Oddělení vražd" a "Malcolm & Eddie". V roce 2001 se zúčastnil soutěže "Fear Factor".

V roce 2009 tento bavič napsal knihu "Cookin' with Coolio", což byl také název pořadu o vaření, ve kterém hrál.

Jedním z těch, které zpráva o Cooliově smrti zasáhla byl rapper Ice Cube. "Je to smutná zpráva. Byl jsem přímým svědkem toho, jak se tento muž vypracoval na špičku hudebního průmyslu," napsal Ice Cube na Twitteru. "Odpočívej v pokoji."

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz