OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Kam s televizí?

Kam s televizí?
Zdroj: vanitjan / Shutterstock.com

Ať už jste se právě přestěhovali do nového domova nebo předěláváte nábytek, jednou z mnoha otázek, které si můžete položit, je: "Kam mám umístit televizi?" Vzhledem k tomu, že se televizory stávají většími, širšími a dokonce zakřivenějšími než jejich technologičtí předkové, je stále obtížnější najít pro ně dokonalou polohu.

Kam umístit televizi v obývacím pokoji

Při rozhodování, kam umístit televizi v obývacím pokoji, je logické místo naproti pohovce. Na každé straně pohovky můžete použít otočná křesla, pokud chcete umožnit dvě uspořádání – jedno pro konverzaci a druhé, kde chce každý vidět televizi.

Televize je ústředním bodem stejně jako krb nebo okno s obrazem. Mít dvě ohniska může fungovat dobře, protože obvykle v daný okamžik přitahuje většinu pozornosti pouze jedno ohnisko – praskající krb, krásný venkovní výhled nebo film v televizi. Pokud můžete, nepokládejte televizi nad krb, protože obvykle bude příliš vysoko na zdi. Vhodné jsou naopak nám dobře známé obývací stěny. Níže jsou uvedeny některé věci, které je třeba zvážit při umístění televizoru.

Co je třeba zvážit při umístění televizoru

1. Místnost

Věnujte pozornost uspořádání vašeho pokoje. Ve kterých stěnách jsou umístěna okna a dveře? V ideálním případě budete chtít televizor umístit mimo místa s vysokým provozem a pod úhlem, kde sluneční světlo z oken nebude způsobovat odlesky na obrazovce. Nebojte se experimentovat s umístěním, než najdete vrtačku a prorazíte díry do zdi. 

2. Nábytek

Chcete, aby vaše televize byla ústředním bodem vašeho pokoje, nebo ji pokorně dát stranou? Uspořádání nábytku může zajistit, aby vaši hosté a rodina byli povzbuzováni, aby sledovali, co je v televizi otočením židlí k obrazovce, nebo aby se zapojili do konverzace otočením židlí k sobě s s televizí za zády.

3. Televize

Jak již bylo zmíněno, televizory dnes již nemají takovou hloubku, jako mívaly. S novými televizory vstupujícími do vašeho domova ve vaší blízkosti musíte vytvořit prostor pro ne pro televizi, ale pro sebe. Velikost vaší televize vám může velmi pomoci určit její nejlepší umístění, ať už je to uprostřed obývací stěny, nebo v rohu místnosti.

Měli byste se také ujistit, že umístění vaší televize neovlivní kvalitu vašeho zážitku ze sledování. Například obraz z LCD televizoru může vypadat rozmazaně, pokud se na ně nedíváte přímo, takže se ujistěte, že máte možnost dokonale sledovat televizi z každého úhlu, nebo alespoň z každého sedadla v místnosti. 

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz