Krimi

Dům hrůzy na Budějovicku. Matka měla pohlavně zneužívat vlastní děti

Dům hrůzy na Budějovicku. Matka měla pohlavně zneužívat vlastní děti
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Otřesný případ řešil Krajský soud v Českých Budějovicích. Dvaačtyřicetiletá žena měla týrat své nezletilé děti a také je pohlavně zneužívat. Za ohrožování mravní výchovy ji soud poslal na 7,5 roku do vězení. Rozsudek ještě není pravomocný.

Neskutečnou hrůzu si prožili dva sourozenci v Jihočeském kraji. Jejich matka je měla týrat a zanedbávat. Na popud svého partnera je dokonce měla zapojovat do svých sexuálních hrátek. Dceři je v současnosti 18, synovi teprve deset let.

Dvaačtyřicetiletá žena měla své děti zanedbávat i přesto, že sama nepracovala a doma trávila celý den, uvádí portál iDnes.cz. Děti tak často museli nakrmit sousedé, k nimž se nejednou uchýlily.

Související obsah

Děti si z děsivého soužití odnesly syndrom týraného, zneužívaného a zanedbávaného dítěte, který s sebou přináší množství fyzických i psychických problémů. Osmnáctiletá dcera se ve 14 letech kvůli svým problémům uchylovala k prostituci a pervitinu. Teď se léčí v psychiatrické léčebně.

Děsivé poměry v rodině trvaly přinejmenším sedm let. Sociální služby však oznámily záležitost policii až loni na jaře. Důvodem bylo časté stěhování rodiny. Sociální úřady totiž mezi sebou nesdělovaly zápisy o svém podezření. Oznámení o příšerné situaci v rodině podala dcera obžalované.

Žaloba po matce původně žádala 8,5 roku. Žena se hájila tím, že nemá žádnou sexuální úchylku, ale je pouze osobnostně nevyzrálá. Krajský soud však tuto obhajobu neuznal, naopak označil jako přitěžující okolnost ženinu nízkou sebereflexi a opakování trestného činu. Kromě trestu 7,5 roku ve vězení musí také svým dětem vyplatit 600 tisíc korun jako odškodné.

Rozsudek je zatím nepravomocný a obě strany se mohou odvolat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz