Domácí

Zloděj si zasedl na rodinu. Do jejího domu se vloupal během roku pětkrát

Zloděj si zasedl na rodinu. Do jejího domu se vloupal během roku pětkrát
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Více než rok chodil zloděj krást do domu v Plánicích na Klatovsku. Když se dostal dovnitř popáté, dopadla ho police. Za celou tu dobu způsobil majiteli škodu přesahující 140 tisíc korun.

Pachatel se vrací na místo činu. Tak by se dal popsat případ 26letého mladíka, který vyšetřuje klatovská policie. Muž podle ní v červnu loňského roku, kdy se poprvé vloupal do rodinného domu v Plánicích, majiteli vzal finanční hotovost a nejrůznější dokumentaci. Na svou druhou návštěvu sbíral odvahu vcelku dlouho, až do druhé poloviny února 2022.

A pak se začal vracet častěji. V dubnu si z domu odnesl peněženku, v červnu dokonce klíče od auta a sklenici s medem k tomu. Osudnou se mu stala návštěva 12. srpna, kdy ho majitel dopadl. Muže následně i přes pokus o útěk zastavila přivolaná policie.

Související obsah

​Podezřelý za celé období nadělal nemalé škody. "Šestadvacetiletý muž z Plánicka, který v domě postupně způsobil škodu v celkové výši 143 125 korun, od komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání pokračujících přečinů krádež a porušování domovní svobody," uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová pro Krimi Plzeň.

Policie dopadla pár, který má údajně na svědomí desítky krádeží. Hlavním cílem byla auta:

hš, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz