Krimi

Policisté našli mrtvolu hledaného muže. Znásilnit měl tři mladistvé dívky

Soudní pitva potvrdila, že tělo nalezené na konci srpna v lese na Rychnovsku patřilo celostátně hledanému muži. Policisté Martina R. několik dní intenzivně hledali. Na svědomí měl mít loupež a znásilnění celkem tří mladistvých. Hlavní podezřelý se zastřelil.

"Z Kriminalistického ústavu jsme obdrželi výsledky znaleckého zkoumání potvrzující totožnost mrtvého muže, po němž jsme vyhlásili celostátní pátrání a následně ho našli v lesním porostu v katastru obce Dobré-Rovné," potvrdila v pátek policejní mluvčí Iva Kormošová.

Po 40letém muži vyhlásila policie pátrání v druhé polovině srpna v souvislosti se znásilněním nezletilé dívky. S využitím nejmodernější technologie ho hledala více než stovka profesionálů. Jeho tělo se našlo 29. srpna v lesích na Rychnovsku (psali jsme zde).

Vyšetřovatelé museli počkat, než totožnost zemřelého definitivně potvrdí pitva. Už tehdy ale vše nasvědčovalo tomu, že pátrání po údajném násilníkovi je u konce. Muž se podle vyšetřovatelů nakonec sám zastřelil. Předtím měl ale se zbraní v ruce loupit a znásilňovat nezletilé dívky.

Související obsah

​"Měl na svědomí dva zločiny, tedy loupež a znásilnění, a dva přečiny – nedovolené ozbrojování a omezování osobní svobody, za což hrozí až desetileté vězení. Činy spáchal pod pohrůžkou použití nelegálně držené střelné zbraně na třech mladistvých osobách," upřesnila Kormošová.

K prvnímu činu mělo dojít v polovině srpna v obci Deštné v Orlických horách, ke druhému o pár dní později na Třebechovicku. "Jelikož v případech figurují mladistvé osoby, nebudeme k jednotlivým skutkům poskytovat bližší informace. Z důvodu, že nelze stíhat osobu zemřelou, budou oba případy v nejbližších dnech odloženy," dodala policejní mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz