TV Nova

Dobrá zpráva pro diváky TV Nova z Prahy a okolí. Nové vysílače zajistí lepší signál

Lepší signál pro Pražany i obyvatele středních Čech. Stanice skupiny Nova šíří tři nové vysílače pozemního digitálního signálu. Jsou na Pankráci, na Zličíně a v Malešicích.

Televizi Nova můžete sledovat prostřednictvím IPTV, kabelových a satelitních operátorů. Hodně lidí ale využívá systém pozemního vysílání DVB-T2 a právě ti teď mají vysílání TV Nova dostupnější.

"V Praze společnost Multiplex 24 spustila tři vysílače. Jeden vysílač se bude vypínat, ty tři vysílače jsou ale dostatečnou náhradou, víc než náhradou," uvedl technický ředitel TV Nova Josef Uher.

Jeden z nových vysílačů je v depu Dopravního podniku hlavního města Prahy na Zličíně. Signálem pokrývá především západ metropole. Kromě Zličína jsou nově v provozu další dva – na Pankráci v City Tower a v Malešicích, ten přibyl nejpozději a obsluhuje především východ Prahy.

Související obsah

​Na nejvyšší pražské budově, 109 metrů vysokém City Tower, vysílač instalovali koncem srpna. Zlepší nejenom dosah pokrytí, ale i sílu signálu. "Tam, kde někdy byla potřeba venkovní anténa, nám bude stačit vnitřní domovní anténa. Pokud by nás nechytali diváci, kteří mají společné televizní antény, tak ať se obrátí na svého správce nemovitosti nebo majitele," doporučil Uher.

Vysílače šíří signál na stejném kanálu. Diváci tedy nemusejí nic přelaďovat. Vychutnat si tak budou moci ve skvělé kvalitě třeba kanál Nova Action, kde se bude vysílat NHL nebo část zápasů mistrovství světa ve fotbale.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz