Zahraničí

Severní Korea odpálila dvě rakety. Čtvrtá provokace za týden, uvedli Japonci

Severní Korea odpálila dvě rakety. Čtvrtá provokace za týden, uvedli Japonci
Kim Čong-un | Zdroj: Profimedia

Do Japonského moře v sobotu vypálila Severní Korea dvě balistické střely. Rakety dopadly mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu. Podle japonské agentury Kjódó jde o čtvrtou provokaci za méně než týden.

Severní Korea kolem sedmé hodiny ráno tamního času (půlnoc našeho času) vypálila dvě střely do Japonského moře, upozornila jihokorejská armáda. Jedná se o čtvrtou provokaci od neděle, napsala japonská agentura Kjódo.

O události informovalo i japonské ministerstvo obrany. Podle toho se jednalo o protest proti společnému cvičení, kterého se i ve vodách Japonského moře účastní Spojené státy a Jižní Korea. Rakety nezpůsobily žádné škody.

Související obsah

Střely dopadly do Japonského moře, místo dopadu je však již mimo japonskou ekonomickou zónu. "Ohrožuje to mír a bezpečnost Japonska, tohoto regionu i mezinárodní komunity a je to naprosto nepřijatelné," prohlásil však japonský náměstek ministra obrany Toširo Ino. Rakety podle něj letěly po trajektorii dlouhé 350 až 400 kilometrů, a to v maximální výšce 50 kilometrů. Střely podle něj možná letěly po nepravidelných trajektoriích.

Severokorejci rakety poslali jen pár hodin poté, co Jižní Koreu opustila americká viceprezidentka Kamala Harrisová, připomněla agentura AP. Existují obavy, že KLDR v blízké době začne s testováním jaderné zbraně, uvedla.

KLDR vystrojila velkolepý pohřeb jednomu z nejvyšších představitelů tamní armády (5/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz