Zahraničí

Nečekané dědictví královny Alžběty II. Nový král zdědil neobvyklé předměty

Nečekané dědictví královny Alžběty II. Nový král zdědil neobvyklé předměty
Královna Alžběta II. | Zdroj: Profimedia

Nedávno zesnulá britská královna Alžběta II. po sobě zanechala nemalé dědictví. Kromě sbírky šperků nedozírné hodnoty i honosných panství se ale v královnině závěti nachází i to, co by čekal jen málokdo. Například neoznačené labutě a holubníky.

Královna Alžběta II. byla považována za jednu z nejbohatších žen světa. Časopis Forbes odhadl její bohatství přibližně na 500 milionů USD, což je v přepočtu více než 12 miliard korun. Pohádkové dědictví si po jejím odchodu rozdělí její blízcí.

Nový král Karel III. podle serveru Insider zdědí z členů královské rodiny nejvíce. Příbuzní ale nedostanou jen velkolepé sbírky umění a klenotů.

Král Karel III. po své matce zdědí i takové věci, které by v seznamu královského dědictví čekal jen málokdo. Deník The Sun uvádí, že je nově majitelem například všech neoznačených labutí v Anglii. Kromě toho zdědil i královniny holubníky.

Související obsah

Po královně podědil také pozemek v Sandringhamu, kde se zesnulý manžel královny princ Philip stal prvním člověkem v Británii, který úspěšně pěstoval lanýže. Kromě toho panství v anglickém Norfolku nabízí jabloňové sady a dechberoucí přírodu.

Karel III. je také novým majitelem královniných netopýrů. Taneční sál rozsáhlého majestátního sídla Balmoral, kde královna zemřela, je totiž domovem chráněného druhu. Královna jako velká milovnice zvířat zakázala netopýry vyhánět a poskytla jim tak nový domov.

Charles zdědil mimo jiné i vinné sklepy v hodnotě dvou miliard liber. Údajně se nachází přímo pod Buckinghamským palácem.

Camilla se zbaví letité královské tradice. Alžběta II. ji přitom milovala:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz