OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Potřebujete dobít energii? Vyrazte na podzimní dovolenou k moři!

Potřebujete dobít energii? Vyrazte na podzimní dovolenou k moři!
Zdroj: Blue Style

Sychravé a chladné počasí, které u nás panuje, nepřeje pobytu venku ani dobré náladě. Našim největším přítelem je teplý svetr, deka, horký čaj nebo svařák. Pokud chcete tento stereotyp alespoň na chvíli rozbít, dovolená je to pravé řešení. Egypt, Kapverdy i Spojené arabské emiráty čekají právě na vás!

 „Ti, kteří vyrazí na dovolenou právě teď, rozhodně neprohloupí, a to díky bohaté nabídce Last minute a Super last minute zájezdů. Například týdenní pobyt v Egyptě pořídíte už od 9 700 Kč,“ říká obchodní ředitelka CK Blue Style, Lenka Pátek.  

Hurghada je ideálním výchozím bodem pro návštěvu Káhiry a přilehlých pyramid v Gíze | Zdroj: Blue Style

Prosluněný Egypt

Na nedostatek sluníčka si v Egyptě rozhodně stěžovat nebudete. Teploty kolem 30 °C si můžete užít v Hurghadě, která je ideálním místem pro potápění. Zdejší Rudé moře je plné korálových útesů a pestrobarevných ryb. Nudit se tu nebudete ale ani večer. Přímo v Hurghadě vás nadchne opravený přístav tzv. Marina, kde můžete večerní dění sledovat v některém ze shisa barů a dát si oblíbenou vodní dýmku.  Hurghada má také ideální polohu pro návštěvu Káhiry a pyramid v Gíze či chrámového komplexu v Luxoru a slavného pohřebiště – Údolí králů.

Egypt se pyšní krásnými plážemi se zlatavým pískem a čistým mořem | Zdroj: Blue Style

​A kde se ubytovat? „Doporučuji hotel Imperial Shams Abu Soma, který leží na pláži s korálovými útesy. Při potápění tu uvidíte pestrobarevné rybky a další mořské živočichy,“ láká Lenka Pátek. 

Exotický Sal

Zárukou slunečné dovolené je i kapverdský ostrov Sal ležící u západního pobřeží Afriky. Užijete si tu nádherné pláže s bílým pískem, nekonečný oceán a díky příznivým větrným podmínkám i windsurfing a další vodní sporty. Do exotického ráje není potřeba žádný covid test ani potvrzení o očkování proti covidu-19. Přímý let trvá pouhých 7 hodin a teploty se celoročně pohybují kolem 25 až 30 °C.

Prvotřídní je i ubytování. „Těm, kteří touží po klidné dovolené, doporučuji nový moderní hotel Halos casa Resort ležící přímo u vyhlášené pláže Santa Maria, dokonce mu část z ní patří. Díky tomuto soukromému úseku se o místa na pláži dělíte jen s hotelovými hosty a nikoli s místními. Nechybí tu ani zázemí pro vodní sporty,“ říká Lenka Pátek.

Exotický ostrov Sal fascinuje azurovou barvou moře | Zdroj: Blue Style

​​​Moderní Spojené arabské emiráty

Ohřejete se také ve Spojených arabských emirátech, které tvoří sedm emirátů. Tím nejznámějším a tím, který láme rekordy se svými výškovými stavbami je Dubaj. Je tu nejvyšší mrakodrap na světě Burj Khalifa, obrovské nákupní centrum Dubai mall nebo luxusní hotel Burj Al Arab ve tvaru plachetnice. Zároveň je to i skvělé místo pro plážovou dovolenou. Moře je krásně vyhřáté a písek je jemný. Zdejší hotelové resorty jsou vyhlášené vysokou úrovní nabízených služeb. „Mezi mé nejoblíbenější hotely patří hotel Coral Beach Resort Sharjah s nádhernou soukromou pláží a zahradou. Vyhlášené je i zdejší all inclusive s nabídkou nejen místních specialit,“ uzavírá Lenka Pátek.

V Dubaji si můžete zaplavat i kolem luxusního hotelu Burj Al Arab ve tvaru plachetnice | Zdroj: Blue Style

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz