Domácí

Policisté narazili na hořící dodávku. Řidiče z ní zachránili na poslední chvíli

Policisté narazili na hořící dodávku. Řidiče z ní zachránili na poslední chvíli
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Policisté, kteří převáželi mladíka z výchovného ústavu, zahlédli ve čtvrtek pozdě v noci u Morkovic na Kroměřížsku havarovanou dodávku zahalenou v kouři. Po zabezpečení vlastního auta okamžitě vyrazili posádce hořícího vozu na pomoc. Uvnitř našli 27letého muže v bezvědomí. Vytáhli ho z kabiny a pomáhali jej oživit.

Ve čtvrtek havarovala mezi Litenčicemi a Morkovicemi na Kroměřížsku dodávka Ford Tranzit. V zatáčce se převrátila na stranu a začala hořet. Naštěstí pro sedmadvacetiletého řidiče projížděli kolem prostějovští policisté, kteří právě převáželi svěřence Výchovného ústavu Střílky.

Po zajištění eskortovaného mladíka proti útěku vyrazili policisté posádce havarovaného vozu na pomoc. Vzhledem k tom, že dveře dodávky nešlo otevřít, rozhodli se policisté rozbít čelní sklo. V kabině vypnuli motor a vytáhli z ní řidiče, který byl v bezvědomí, a začali s jeho resuscitací.

Policisty při oživování brzy vystřídala přivolaná záchranka. "Po zajištění základních životních funkcí byl muž s vážným poraněním hlavy a v ohrožení života převezen do krajské nemocnice ve Zlíně," sdělil TN.cz mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jakub Omelka.

Související obsah

​Podle mluvčí zlínské policie Barbory Balašové stálo za nehodou nepřizpůsobení rychlosti vozidla povětrnostním podmínkám, stavu komunikace a hmotnosti nákladu. Řidič tak v zatáčce ztratil kontrolu nad dodávkou, najel na krajnici do travnatého přikopu a následně narazil do dvou stromů, které způsobily převrácení vozu.

Duchapřítomné policisty nemusí těšit jen radost ze zachráněného lidského života. Čeká je i odměna od nadřízených. "Policisté budou jistě oceněni. Zatím je v řešení, jestli obdrží medaili, či finanční odměnu, nebo obojí, ale odměny se jim jistě dostane," uvedla pro TN.cz policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policisté zachránili zamčenou tří letou holčičku v autě na Praze 10 (7/2022):

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz