Zahraničí

Policie obvinila řidiče kvůli smrti pěti lidí v Bratislavě. Hrozí mu doživotí

Opilý řidič, který v neděli při nehodě v Bratislavě zabil pět lidí, může skončit ve vězení až na doživotí. Policisté ho v úterý obvinili z trestného činu obecného ohrožení. Původně mu hrozil maximálně 12letý trest.

Děsivé záběry z nedělní noci. Opilý šofér vjel v Bratislavě přímo mezi lidi na zastávku MHD. Jeho auto se ulicí řítilo asi 130kilometrovou rychlostí. "Já jsem vystoupil z autobusu, uběhlo asi 50 vteřin. A ve chvíli, když jsem se otáčel, tak to auto nabralo všechny mé spolucestující," popsal situaci svědek události.

Šofér, kterým je vysoce postavený sportovní funkcionář Dušan Dědeček, se po nehodě choval arogantně. Urážel policisty i záchranáře.

Související obsah

Vyšetřování trvalo dlouhé hodiny. V úterý řidiče policie obvinila z obecného ohrožení. Několik lidí zabil, další zranil, řídil opilý a několikanásobně překročil povolenou rychlost. Jeho auto se tak může považovat za zbraň. "Ano. V příslušném odstavci, tuším čtvrtém, tam může být uložený trest odnětí svobody výjimečný na 20 až 25 let. Nebo v krajním případě až na doživotí," přiblížil slovenský policejní prezident Štefan Hamran.

Z pětice mrtvých jsou čtyři studenti. Bratislavské vysoké školy se proto v úterý ponořily do smutku a minutou ticha uctily památku tragicky zesnulých. Dvě oběti má slovenská technická univerzita. Oba mladíci tam chodili teprve dva týdny. Takhle na Richarda vzpomíná jeho bývalý třídní učitel: "Byl to velmi dobrý sportovec. Hrál fotbal a stolní tenis. Teď maturoval."

Další obětí je studentka Broňa. "Já jsem tomu nevěřila, že se jí něco takového mohlo stát. A když mi napsali, že zemřela, tak jsem tomu nechtěla uvěřit," smutnila kamarádka Broni Sofia.

V bratislavské univerzitní nemocnici ještě zůstávají další dva zranění. Jeden z nich je stále ve velmi vážném stavu a podle lékařů bojuje o život.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz