Domácí

Zeď ukrajinské ambasády někdo polil červenou barvou. Vyšetřuje to policie

Ukrajinská ambasáda čelila útoku vandalů. Zeď a plot obklopující velvyslanectví měli podle vlastního prohlášení zašpinit internacionalisté, kteří tuto akci označili za "rozhněvaný vzkaz ukrajinskému státu".

Plot a zeď obklopující ukrajinskou ambasádu někdo ve středu brzy ráno polil červenou barvou. K akci se přihlásili internacionalisté, podle nichž "akce proběhla v solidaritě s lidmi zasaženými válkou, všemi dezertéry, odpírači vojenské služby a těmi, kteří sabotují válečnou mašinerii"  jako "rozhněvaný vzkaz ukrajinskému státu".

​Podle manifestu internacionalistů, na který se údajní strůjci akce odkazují, nestojí internacionalisté na straně ani jedné z válčících stran. Konflikt označují především za kapitalistický a v rozporu se zájmy pracujících. Hnutí se hlásí k myšlenkám komunismu a anarchismu.

"Ukrajinský stát se tváří jako nevinná obět (sic!) agresivních sousedů, ale pod jeho fasádou se skrývá pouze další forma tyranie. Neustálé zdůrazňování zločinů diktátorských režimů odvádí pozornost od těch, kterých se dopouští ty demokratické," píší internacionalisté ve svém prohlášení k činu.

Dodávají také: "Mezi vládou diktátorů a demokratů je mnoho rozdílů. Jenže v otázce obětování životů ovládané populace bývají k nerozeznání. Pro diktátorské i demokratické státníky jsme pouhá čísla a volně přístupné lidské zdroje. Kalkulují a svévolně nás přeskupují. Sčítají nás a odčítají. Manipulují námi a nechávají nás zabíjet. Ponižují nás a vykořisťují, aby hájili moc vládnoucí třídy."

Související obsah

​Mluvčí policie Jan Rybanský pro TN.cz uvedl, že se policejní hlídce přivolané na místo činu už nepodařilo pachatele dopadnout. Podle výpovědi svědka, který událost nahlásil, se mělo jednat o muže. "V tuto chvíli se událostí policie zabývá kvůli podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Policisté nyní zajišťují stopy a kamerové záznamy, které budou následně vyhodnoceny," dodal.

Policie později záběry celého incidentu zveřejnila a vyzvala občany, aby v případě, že muže poznají, zavolali na linku 158. Video najdete v článku pod titulkem.

TN.cz, luk
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz