Zahraničí

Ozbrojenci vystříleli v Mexiku radnici, osmnáct mrtvých včetně starosty

Ozbrojenci vystříleli v Mexiku radnici, osmnáct mrtvých včetně starosty
Mexická armáda střeží místo krvavého masakru | Zdroj: Profimedia

Banda ozbrojenců zahájila ve středu palbu na budovu radnice v jihozápadním Mexiku. Zabila nejméně osmnáct lidí, mezi kterými je starosta. Zdejší gang chtěl zřejmě tímto způsobem oznámit obnovení své činnosti.

Masakr se stal ve dvě odpoledne místního času (v 21 hodin našeho) v okresním městě San Miguel Totolapan ve státě Guerrero, které leží asi 180 kilometrů vzdušnou čarou od Acapulca, informovala agentura BNO.

Budova radnice je poseta desítkami děr po kulkách, záběry na sociálních sítích ukazují zkrvavená bezvládně ležící těla. Mezi mrtvými je starosta Conrado Mendoza a jeho otec, který býval rovněž starostou. Toho zastřelili v jeho domě, než se útok přesunul na radnici, uvedla BBC.

Podle úřadů zahynulo 18 lidí a tři jsou zranění. Vesměs to byli zaměstnanci městského úřadu a policisté. Starostovu smrt potvrdila jeho politická strana, která incident odsoudila a vyzvala ke spravedlnosti, zastavení násilí i ukončení beztrestnosti pachatelů takových činů.

Ve videu, které koluje po sociálních sítích, se k útoku přihlásila zločinecká skupina "Los Tequileros". Ta v letech 2015 až 2017 podle BBC terorizovala stát Guerrero, dokud nebyl její vůdce přezdívaný El Tequilero (Piják tequily) zavražděn. Krátce před útokem oznámil gang na sociálních sítích svůj "návrat". Banda bývala proslulá vyhrožováním starostům po celém státě.

Bezprostředně po krveprolití zablokovaly příjezdové silnice auta a autobusy, některé v plamenech, což je obvyklá praxe mexického organizovaného zločinu, která má vyvolat chaos, zabránit pronásledování i příjezdu policejních a armádních posil.

Jde o třetí podobný krvavý incident v zemi za poslední dva týdny. Koncem září zabili ozbrojenci deset hostů baru ve středním Mexiku, při dalším útoku na severu země zahynul policejní velitel a pět jeho podřízených.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz