Domácí

V řece na Jablonecku našli vůz s mrtvým seniorem. Policie hledá svědky

V řece na Jablonecku našli vůz s mrtvým seniorem. Policie hledá svědky
Uvnitř havarovaného vozu byl nalezen mrtvý řidič | Zdroj: Policie ČR

Auto s mrtvým 90letým mužem našli svědci ve středu v řece na Jablonecku. Podle policistů měl vůz projet z parkoviště živým plotem, vjet do koryta a skončit na střeše. Vyšetřovatelé nyní hledají svědky události.

Policisté přijali hlášení o nálezu auta v korytě řeky Kamenice v Tanvaldu ve středu jen pár minut před 16. hodinou. "Provedeným ohledáním vozu byl uvnitř nalezen 90letý řidič bez známek života," informovala ve čtvrtek policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Příčinu úmrtí však určí až soudní pitva. Vůz s řidičem se nacházel v korytě řeky za parkovištěm prodejny Billa. "Z parkoviště projel živým plotem až do řeky, kde se vůz přetočil na střechu," doplnila Sochorová.

Související obsah

O vyproštění auta se postarali hasiči. "Na vytažení vozu jsme museli použít jeřáb," nastínil mluvčí hasičů Jakub Sucharda. Vůz následně kriminalisté zajistili pro znalecké zkoumání a případné vyloučení technické závady.

Vyšetřovatelé však dosud neznají dobu události ani způsob, jakým tam šofér sjel. Proto prosí o pomoc veřejnost. "Žádáme případné svědky, kteří mají jakékoliv informace k průběhu uvedené dopravní nehody a času, kdy k ní mohlo dojít, aby se přihlásili se svým svědectvím policistům na kterékoli služebně nebo telefonicky na bezplatné lince 158," vyzvala Sochorová.

Mluvčí zároveň uvedla, že na sociálních sítích kolují lživé zprávy. "Kriminalistům je již známý člověk, který šíří nepravdivé informace k průběhu uvedené dopravní nehody. V těch veřejnosti na sociální sítí sděluje detaily o tom, že řidič z místa utekl a zůstal tam mrtvý spolujezdec. Tato osoba je již předvolána k výslechu," uvedla Sochorová.

Tuto skutečnost totiž vyšetřovatelé vyvrátili. "Mrtvý muž byl na místě řidiče připoután bezpečnostním pásem. Dále kriminalisté zjistili, že místo spolujezdce nejeví žádné známky toho, že by ho kdokoliv v době nehody použil," uzavřela Sochorová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz