Experti na cestách

Češi zájem o cestování neztrácí. Zájezdy na Vánoce se rychle vyprodávají

Pomalu, ale jistě se blíží vánoční svátky. Někteří Češi je s oblibou tráví v tropických destinacích, kde se místo u krbu hřejí na pláži. Kam vyrazit, doporučil Ondřej Rušikvas z CK Blue Style v pořadu Experti na cestách.

​V říjnu je stále v některých evropských destinacích teplo. "Příjemné počasí je na jihu Itálie v Kalábrii, na Mallorce, na jižních řeckých ostrovech Rhodos a Kréta," nastínil Ondřej Rušikvas, provozní ředitel CK Blue Style.

Pokud chcete ale za teplem i někam dál, můžete zkusit třeba Egypt, kam se létá celoročně. "V Turecku je stabilní teplé počasí, samozřejmě stálicí je Egypt. Ten bývá ale často vyprodán v rámci podzimních svátků, prázdnin a Vánoc, takže doporučuji si pospíšit, pokud chcete trávit Vánoce v teple," radí Rušikvas.

Související obsah

​Vánoce se dají podle něj trávit i v méně turisticky exponovaných lokalitách. "Například z Kapverdských ostrovů je to Sal, který není tak přeplněný jako hlavní ostrov a skýtá mnoho možností. Navíc se tam slaví Vánoce podobně jako u nás, to znamená, že budou se stromečkem, sice umělým, ale budou pod ním dárky, a vánoční večeří. Zvyky jsou velice podobné," láká Rušikvas.

Novinkou na trhu je letos Omán, kde se sice Vánoce neslaví, ale jsou tam velmi tolerantní. "Oslavy v rámci hotelových resortů probíhají poměrně běžně. Navíc to není destinace pouze na koupání, ale i objevování památek a chození po horách," popisuje provozní ředitel CK Blue Style.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz