Zahraničí

Opilý řidič v Čadci zranil dítě (4), zabil mu milovaného psa. Měl jsem těžký život, řekl

Opilý řidič v Čadci zranil dítě (4), zabil mu milovaného psa. Měl jsem těžký život, řekl
Opilý řidič v Čadci srazil na chodníku maminku s dítětem | Zdroj: TV Markíza

Při nehodě ve slovenské Čadci, kde opilý řidič vjel na chodník, utrpěla zranění žena a její čtyřletá dcerka. Mladší dítě v kočárku se jí podařilo zachránit díky pohotové reakci. Zato pes, kterého vedla k veterináři, srážku nepřežil. Slovenské televizi se podařilo získat vyjádření od šoféra, který své chování zdůvodnil těžkou životní situací. Promluvil i otec sražené holčičky, který se s řidičem setkal v nemocnici tváří v tvář.

Nehoda se stala ve středu odpoledne v Čadci, kde řidič vjel na chodník, po kterém zrovna šla maminka se dvěma malými holčičkami (psali jsme o tom ZDE). Miminko se jí podařilo zachránit odstrčením kočárku, mladší z dětí tak z nehody vyvázlo bez zranění. Čtyřletá dívka i žena ale utrpěly zranění, s nimiž jsou hospitalizované.

Do nemocnice byl převezen i řidič, který při dechovém testu na alkohol nadýchal 1,79 promile. Televizi Markíza se podařilo s ním ještě ten den promluvit. "Měl jsem těžký život, vyhodili mě dneska z bytu," vysvětlil, proč usedl za volant pod vlivem alkoholu.

Související obsah

​Čtyřletá holčička je podle ředitele nemocnice Martina Šenfelda hospitalizována na jednotce intenzivní péče, utrpěla odřeniny, pohmožděniny a tržné rány. "Absolvuje další vyšetření, matka je hospitalizována s pohmožděninami dolní končetiny," prozradil Šenfeld.

Řidič svým chováním rodině nezpůsobil jen fyzickou, ale i psychickou bolest. Nehodu totiž nepřežila jejich milovaná fenka Tula. "Byl to miláček dětí, se kterým tito nevinní lidé byli na cestě k veterináři," napsal na facebooku Michal, otec holčičky a manžel zraněné ženy.

V nemocnici se Michal dokonce s viníkem nehody setkal. "Mám pocit, že policie takové lidi ještě chrání, ale možná je to i dobře, protože v návalu hněvu jsem měl chuť udělat něco, čeho bych pak litoval," napsal. "Hlavně když ten člověk na úrazovce seděl proti mně a tvářil se, že se nic neděje. Zřejmě ještě nevystřízlivěl a neuvědomoval si, co udělal," pokračoval.

Jeho tvář si Michal bude pamatovat do smrti. "Přál bych si, aby zažil to samé," vzkázal řidiči, který podle ředitele nemocnice utrpěl při nehodě pohmožděniny a odřeniny.

V noci z neděle na pondělí opilý řidič najel do lidí na zastávce v centru Bratislavy, pět z nich zemřelo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz