Domácí

Neznáte ji? Policie našla tělo ženy. V lese leželo několik měsíců

Neznáte ji? Policie našla tělo ženy. V lese leželo několik měsíců
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Kriminalisté zveřejnili identikit, tedy přibližnou podobu ženy, jejíž tělo nalezli v pokročilém stadiu rozkladu v únoru nedaleko plzeňské ulice Pod Sylvánem. Obrátili se tak na veřejnost, kterou žádají o spolupráci kvůli identifikaci zemřelé ženy.

K nálezu ženského těla ve značném stadiu rozkladu vyjížděli plzeňští policisté už v únoru. Doposud se jim ho však nepodařilo identifikovat, žádají tak o pomoc veřejnost. Sestavili proto identikit zemřelé, který nyní zveřejnili.

"Zpočátku jsme nemohli vyloučit, že osoba zemřela násilnou smrtí. Případ si tedy převzali krajští kriminalisté, kteří nařídili soudní pitvu. Šetření v okolí místa nálezu ostatků, kde se zdržovala komunita lidí bez domova, však nepřineslo žádné relevantní informace. Kriminalisté si proto vyžádali genetické zkoumání, ale ani na jeho základě se nepodařilo zjistit, komu kosterní ostatky náleží. Následně jsme zažádali o provedení faciální rekonstrukce lebky neznámé mrtvoly, pomocí níž kolegové stanovili přibližnou podobu zemřelé osoby," uvedla mluvčí krajských policistů Pavla Burešová.

Související obsah

​Podle závěrů soudní pitvy a faciální rekonstrukce se jednalo o ženu bílé rasy ve věku 35 až 40 let, drobné postavy a výšky přibližně 165 cm. Žena trpěla skoliózou páteře, policie proto předpokládá, že chodila shrbená a nakloněná na pravou stranu. Zemřelá měla krátké hnědé vlasy, nápadný nos zakřivený na levou stranu a zanedbaný chrup. V době smrti byla oblečená do světlých tepláků a zeleného svetru.

Z výsledků soudní pitvy dále vyplývá, že smrt nenastala cizím zaviněním. "Žena zemřela v intervalu šest až osm měsíců před nalezením jejích ostatků, tedy v období letních měsíců," doplnila mluvčí.

Přibližná podoba zemřelé osoby | Zdroj: Policie ČR

​​Kriminalisté uvítají jakékoli informace ke zjištění totožnosti mrtvé ženy. Pokud byste k ženě na obrázcích měli nějaké poznatky, volejte tísňovou linku 158 nebo běžte na nejbližší policejní služebnu.

Přibližná podoba zemřelé osoby | Zdroj: Policie ČR

Policisté ohledávají kamion, ve kterém našli mrtvé tělo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz