Domácí

Rostou ceny smutečních obřadů. Lidé místo kremací volí pohřby do země

Zdražování energií zasáhlo i pohřebnictví. Krematoria kvůli vysokým cenám plynu zvyšují ceny smutečních obřadů, a lidé tak častěji volí pohřby do země nebo levnější bezobřadní varianty rozloučení.

Lidé si za kremace brzy připlatí i několik tisíc korun. Jihlavské krematorium ceny zvýší kvůli zdražujícím se energiím už brzy.

"Kvůli zdražování cen plynu jsme museli přistoupit od 1. listopadu na zvýšení cen a dále se nám navýšily o 500 korun ceny rakví od našich dodavatelů," vysvětluje zdražení mluvčí společnosti Služby města Jihlavy Martin Málek.

Na zvyšující se ceny reagují i pohřební služby. "Budeme zdražovat od listopadu skrz ceny energií, které se neustále zvyšují," uvedla Lenka Pavlok z jihlavské pohřební služby.  

Související obsah

​Ceny pohřbů do země se po zdražení kremací vyrovnávají. Lidé na to začínají slyšet a volí spíše pohřby do země. Navíc se podle statistik Asociace pohřebních služeb v ČR zvedají jak počty posledních rozloučení bez obřadů, kde jsou ceny poloviční, tak i takzvaných sociálních pohřbů. Při nich nemají pozůstalí na poslední rozloučení peníze vůbec, a tak je platí obec, potažmo stát.

kh, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz