Krimi

Odsouzený vrah bodl spoluvězně do krku. Jako zbraň použil polévkovou lžíci

Odsouzený vrah bodl spoluvězně do krku. Jako zbraň použil polévkovou lžíci
Odsouzený vrah bodl spoluvězni lžíci do krku | Zdroj: Policie ČR

Ve valdické věznici hádka mezi vězni skončila zraněním jednoho z nich. Osmatřicetiletého muže totiž jeho 24letý spoluvězeň napadl a bodl ho do krku. Při útoku použil jako zbraň zbroušenou polévkovou lžíci. Útočník je podle informací policie odsouzený vrah, kterému letos soud prodloužil trest kvůli těžkému ublížení na zdraví. Nyní mu za jeho čin hrozí další prodloužení, a to až o 12 let.

Konflikt mezi muži se odehrál přímo v cele ve valdické věznici v neděli odpoledne. Fyzickému napadení měla předcházet opakovaná hádka.

Po poslední z nich 24letý vězeň na svého 38letého spoluvězně hodil židli a posléze mu do krku zabodl zbroušené držadlo polévkové lžíce. Útok přitom doprovodil výhrůžkou, že napadeného zabije. Do konfliktu se v tu chvíli vložil další spoluvězeň, který útočníka od zraněného muže odtrhl.

Související obsah

​Podle informací policie je mladý muž recidivistou. Ve valdické věznici si od roku 2016 odpykává trest za vraždu, za níž mu soud uložil 12 let za mřížemi. "Trest se mu na jaře tohoto roku za spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví navýšil," uvedla policejní mluvčí Eliška Pospíšilová.

Nyní je obviněný z dalšího těžkého ublížení na zdraví, za což mu hrozí opětovné navýšení trestu, a to o 5 až 12 let. "V případě odsouzení se tak může 24letý muž na svobodu podívat až ve svých necelých 50 letech," konstatovala Pospíšilová.

Česko je v počtu vězňů na obyvatele na šestém místě v EU:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz