Domácí

Zemřel podnikatel, který za lockdownu pozval Prymulu na legendární večírek

Zemřel podnikatel, který za lockdownu pozval Prymulu na legendární večírek
Epidemiolog Roman Prymula | Zdroj: TV Nova

Zemřel podnikatel Jan Gottvald mladší, jenž v říjnu 2020 za tvrdého covidového lockdownu svolal posezení do restaurace na pražském Vyšehradě. Jedním z pozvaných byl i epidemiolog Roman Prymula, kterého návštěva podniku stála křeslo ministra zdravotnictví.

Syn bývalého fotbalového funkcionáře, spojeného s kdysi prvoligovými Drnovicemi, zemřel nečekaně po jednání na pražském magistrátu. Informaci přinesl portál Neovlivní.cz

"Okolo 14. hodiny jsme vyjížděli do Jungmannovy ulice, kde se nacházel 55letý muž, kterému se zastavilo srdce," potvrdila TN.cz mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. "Probíhala tam spolupráce se svědky, na místě byli i policisté, kteří nám pomohli. Poté si převzali resuscitaci záchranáři, pokračovali v ní asi 30 minut. Bohužel bezúspěšně, muž na místě zemřel," doplnila.

Související obsah

Gottvald mladší 21. října 2020 uspořádal legendární párty ve vyšehradské restauraci Rio’s. Mezi pozvanými byly vlivné figury podnikatelského i politického světa. Dorazil tehdejší šéf poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek i ministr zdravotnictví Roman Prymula. Byl tam i ředitel ostravské fakultní nemocnice Jiří Havrlant.

"Gottvald a ta jeho parta seděli už od pozdního odpoledne v restauraci Rio’s, kde jedli a popíjeli. A také obvolávali vlivné známé, aby za nimi dorazili," popsal před dvěma lety zmíněnému listu byznysmen obeznámený s okolnostmi setkání.

Jenomže v té době kvůli prudkému šíření koronaviru platil přísný lockdown a podniky měly mít zavřeno. Prymulu, který tvrdá opatření sám nařizoval a vyzýval k jejich dodržení, přistihli při odchodu ze schůzky paparazzi. 

Související obsah

Když kompromitující snímky zaplnily titulní stránky všech médií, Prymula odmítal, že by svoje proticovidová opatření porušil. "Na schůzku jsme odjeli ve voze, kde jsem měl roušku. Na Vyšehradě jsem vystoupil opět v roušce a šel jsem přes to dané restaurační zařízení do soukromých prostor vyšehradské kapituly," hájil se.

Expremiér Andrej Babiš (ANO) vyzval Prymulu k rezignaci. Ten to zprvu odmítal, ale nakonec odstoupil. V ministerském křesle vydržel jen pár týdnů.

Připomeňte si, jak Prymula porušil vlastní protiepidemická nařízení:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz