Zahraničí

"Jen" královna-choť nestačí. Camilla asi dostane nový titul. Ne všem by se ale líbil

Camilla
Nehty jsou decentně upravené | Zdroj: Profimedia

Přípravy na květnovou korunovaci krále Karla III. jsou už teď v plném proudu. Ve hře je zkrácená verze ceremoniálu i skromnější seznam hostů. Nyní se ale strhla debata o tom, zda by Camilla neměla získat nový titul.

Po nástupu Karla III. na britský trůn získala Camilla titul "královna choť". Podle deníku Telegraph chce královská rodina titul změnit. Buckinghamský palác prý plánuje tiše upustit od titulu "choť". Camilla by tak měla být titulována jednoduše jako "královna".

Zda ke změně titulu skutečně dojde, bude údajně záviset na oblíbenosti Camilly u veřejnosti. Není totiž jasné, zda by Britové její nový titul přijali. Její popularita ale roste. Doba, kdy byla pověst Camilly pošramocená, je podle průzkumů dávno pryč.

Související obsah

​S korunovací Camilly je ale spojeno i další kontroverzní téma, připomíná server Daily Mail. Camilla by si v rámci korunovace měla nasadit stejnou korunu, jako měla královna matka, babička současného krále.

Koruna ale obsahuje slavný diamant Koh-i-Noor. Odborníci varovali palác, že by mohlo jít o "obrovskou diplomatickou bombu". Nárok na Koh-i-Noor si totiž dělá Indie, Pákistán a Afghánistán. Diamant by tak mohl rozdmýchat napětí mezi Velkou Británií a Indií.

Karel III. bude korunován ve Westminsterském opatství 6. května 2023 s Camillou po jeho boku. Ceremonie bude pravděpodobně skromnější, než byla korunovace královny Alžběty II. a bude to teprve druhá britská korunovace, která bude po zesnulé královně vysílána v televizi.

Británie už má oficiální portrét krále Karla III., který bude zdobit nové mince:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz