Domácí

Policista zahynul při nehodě ve služebním voze. Hyeny ukradly z hrobu jeho medaile

Policista zahynul při nehodě ve služebním voze. Hyeny ukradly z hrobu jeho medaile
Z vitríny ukradli zloději dvě medaile | Zdroj: Policie ČR

Z hrobu policisty, který před časem zahynul při výkonu služby, někdo ukradl dvě medaile. Policisté po pachateli nebo pachatelích pátrají, obávají se, že se ukradená vyznamenání pokusí někde prodat.

Na hřbitově v Ostravě-Vítkovicích někdo ukradl dvě policejní medaile. Obě vyznamenání zmizela z vitríny jednoho z hrobů. Kdy přesně zmizely, ale nikdo neví. 

Šlo o Čestnou medaili Policie České republiky a Medaili ředitele policie Moravskoslezského kraje. Čestnou medaili PČR policie uděluje za osobní statečnost, vytrvalou práci a pomoc s bojem proti zločinu, medaili ředitele pak uděluje za velmi dobré pracovní výsledky a za dobrou spolupráci s policií.

Zcizené medaile. Vlevo čestná medaile, vpravo medaile krajského ředitele | Zdroj: KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

Mělo jít o hrob a medaile policisty, kterého zabila opilá a zdrogovaná řidička před dvěma lety v Praze. S informací přišel web Novinky.cz. "Včera jsme zjistili, že Pavlíkovi někdo odcizil medaile z pomníku. Více to asi ani nechci komentovat a vyjadřovat se k tomu, ale moc Vás všechny prosím o sdílení," napsala pak na facebooku příbuzná policisty ve snaze ukradená vyznamenání najít. 

​"Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže," sdělila TN.cz k případu mluvčí ostravských policistů Eva Michalíková.

Podle Michalíkové pracuje policie s verzí, že se neznámý zloděj pokusí medaile prodat. Prosí proto veřejnost, aby v případě, že je bude někdo nabízet nebo že je někde zahlédnou, kontaktovala policii na lince 158.

Řidička za tragickou nehodu, při které zemřel policista, dostala 13 let, více v reportáži:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz