Krimi

Muž měl zabít sestru, bratra i otce. Hrozí mu výjimečný trest

Kriminalisté z Olomouckého kraje dokončili vyšetřování vraždy v Kostelci na Prostějovsku. Bratra, sestru i svého otce měl na konci dubna zabít 29letý muž. Nyní mu hrozí 15 až 20 let ve vězení nebo výjimečný trest.

"Krajští kriminalisté ukončili vyšetřování zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného na třech osobách 29. dubna 2022 v Kostelci na Hané," informoval ve středu policejní mluvčí Libor Hejtman. "Krajskému státnímu zástupci v Brně předali spis s návrhem na podání obžaloby na 29letého muže," dodal.

Na konci dubna měl 29letý muž zabít svého otce i sourozence. Podle policie se jednalo o promyšlený a plánovaný útok. "I otrlí kriminalisté byli šokováni intenzitou útoku a brutalitou použitého násilí. Útok byl zcela chladnokrevný, nelítostný a zvlášť surový," řekl už na začátku května Jan Lisický z olomouckého policejního ředitelství. Motivem podle něj byly vztahové problémy uvnitř rodiny.

Související obsah

V rodinném domě nejdříve podle kriminalistů podezřelý usmrtil 23letého bratra, o něco později i 21letou sestru. "Nejmladší 17letou sestru neměl v úmyslu zabít, proto ji kolem poledne po příchodu ze školy uzamkl na toaletě, aby nemohla přivolat pomoc," uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. "Pak čekal, až se z práce vrátí domů 57letý otec. Na něj zaútočil u vchodových dveří. Ten se snažil před útočníkem z domu utéct. Jeho bezvládné tělo našel na ulici před domem náhodný kolemjdoucí, tím byl 14letý chlapec," dodala.

V domě následně 29letého muže policisté zadrželi. Poté se v přítomnosti obhájce k vraždě přiznal.

Vraždu si měl muž promyslet:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz