Domácí

Boj o kočky nekončí: Úřady je chtějí ženě odebrat kvůli týrání. Ta se odmítá vzdát

V Chýnově na Táborsku žije v rozpadající se maringotce žena a s ní 40 zanedbaných koček. Situace už je natolik vážná, že ji řeší i úřady. A kočky chtějí ženě odebrat. Ta se ale brání a tvrdí, že je o ně postaráno dobře.

V rozpadající se maringotce na okraji jihočeského Chýnova bydlí žena a spolu s ní zhruba 40 koček. Už na první pohled je vidět, že jsou zvířata v žalostném stavu. Ihned po příjezdu štáb TV Nova navíc jedno z nich nalezl mrtvé.

Žena žije mimo městskou zástavbu právě kvůli kočkám. Dříve tu žila i se svým manželem. Bohužel ale zhruba před rokem ovdověla, a na kočky tak zůstala úplně sama. "Od lidí jsme šli proto, abychom je neotravovali, protože každý nemá rád zvířata. Brali jsme si opuštěné kočky, které mi lidé nosili," popsala majitelka.

O kočky je podle ní postaráno dobře. Za jejich zubožený stav mohou prý nepřejícní lidé. Už 30. srpna provedla krajská veterinární správa (KVS) na místě kontrolu. "Bylo zjištěno, že dochází k týrání zvířat. Jsou podvyživené, nemocné. A jsou chovány ve špatných životních podmínkách," uvedl ředitel KVS pro Jihočeský kraj František Kouba.

Související obsah

​Táborský magistrát rozhodl před několika dny o pokutě a o propadnutí týraných zvířat státu. Momentálně běží lhůta na odvolání. Kočky tak zatím stále zůstávají v maringotce spolu se ženou.

"Mám omrzlé konečky prstů, protože tu byly mrazy. Kočky mě hřály. Mínus 14 stupňů a nikdo sem nepřišel. A všichni o tom věděli," postěžovala si majitelka.
"Snažili jsme se paní pomoct, ale ta komunikace je s ní velmi problematická. Nabízeli jsme jí několikrát náhradní ubytování, ale paní nikam nechce," reagoval starosta Chýnova Ondřej Jaroš.

Problém je, že se žena bez svých koček odmítá hnout. Nakonec o ně ale nejspíš stejně přijde. Zástupci města zatím chodí kočky pravidelně dokrmovat. Krajská veterinární stanice ale poslala další podnět magistrátu, aby byly kočky z nevhodných podmínek odebrány okamžitě.

lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz