Domácí

Už není milionářka, věřila podvodníkovi. Žena o vše přišla kvůli kakaovým bobům

Neznámému člověku poslala žena z východních Čech postupně osm milionů korun. Seznámila se s ním na sociálních sítích a pachatel ženě tvrdil, že peníze použije na sklizeň kakaových bobů.

Že ji někdo vodí za nos, zjistila žena až na letišti v Praze, když na muže čekala v hale. Jenže on nepřiletěl. Už není milionářka a na účtu jí zbylo jen pár tisíc korun. A taky je předpoklad, že pravděpodobně své jmění nikdy nedostane zpět. Tyhle případy se totiž daří policii objasnit jen zřídkakdy.

Důvěřivá žena se seznámila s mužem na internetu. Příběh o pohádkovém podnikání s vůní kakaa byl tak lákavý, že první peníze poslala loni v září a poslední suma v eurech odešla před pár dny.

Související obsah

​Muž tvrdil, že potřebuje zaplatit zaměstnance a taky dopravu z Pobřeží slonoviny na západě Afriky, kde je potřeba sklidit velkou kakaovou plantáž. Podvodníkovi teď hrozí deset let vězení a policisté mají zejména k naivním ženám jasný vzkaz – neposílejte peníze nikomu, koho neznáte.

Pachatelé cílí zejména na osamělé ženy, jsou trpěliví a svoji oběť přes klávesnici počítače mohou postupně ve svůj prospěch zpracovávat i rok.

Ostatně ve čtvrtek přišla na jičínskou policii další žena, kterou přes líbivá a zamilovaná slovíčka podvedl muž vydávající se pro změnu za vojenského lékaře v nesnázích. Žena uvěřila všemu, co píše. Poslala mu 750 tisíc korun.

lud, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz