Domácí

Druhý blok elektrárny v Dukovanech bude mimo provoz nejméně měsíc

Druhý blok Jaderné elektrárny Dukovany bude mimo provoz nejméně měsíc. Minulou sobotu ho vedení elektrárny kvůli nestandardnímu chování jednoho ze zařízení z preventivních důvodů muselo odpojit od elektrické sítě, aby se předešlo možnému ohrožení bezpečnosti.

Nestandardní chování vykazovala ucpávka v jedné z dvanácti uzavíracích armatur jaderného bloku. Tedy zařízení, které je přímo pod reaktorem. Právě kvůli tomu, aby jej pracovníci zkontrolovali a případně opravili, musel být celý druhý blok Jaderné elektrárny v Dukovanech kompletně odstaven z elektrické sítě. Teď reaktor ochlazují.

Kontrola a případná oprava bude podle informací TV Nova trvat nejméně měsíc.

Související obsah

​Aktuálně v dukovanské elektrárně platí první zvýšený stupeň bezpečnostního ohrožení, a i proto se jakékoliv nestandardní chování nebo jevy posuzují ještě mnohem přísněji než obvykle.

"Posílili jsme vybrané oblasti se zvláštním důrazem na kybernetickou bezpečnost a také jsme v nepřetržitém kontaktu s bezpečnostními složkami státu," uvedl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Při jakémkoli bezpečnostním ohrožení státu je přitom elektrárna okamžitě schopna přejít na ještě přísnější stupně zabezpečení. Areál nepřetržitě hlídají jak pozemní, tak i vzdušné ochranné systémy.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz