Zahraničí

Střelba v Bratislavě: Středoškoláka (16) obvinili ze spoluúčasti na terorismu

Střelba v Bratislavě: Středoškoláka (16) obvinili ze spoluúčasti na terorismu
Vyšetřování na místě činu | Zdroj: Profimedia

Slovensko je po útoku z 12. října, při kterém přišli v centru Bratislavy o život dva lidé, stále vzhůru nohama. Národní kriminální agentura (NAKA) obvinila teprve 16letého středoškoláka pro podezření ze spoluúčasti na terorismu. Pachatel, 18letý Juraj K., vraždil z nenávisti k homosexuálům.

Slovenští kriminalisté vyšetřují střelbu ze Zámecké ulice v Bratislavě jako teroristický útok. NAKA v souvislosti s ním v pátek zadržela 16letého mladíka, kterého obvinila pro podezření ze spoluúčasti na terorismu, informovala TV Markíza.

V sobotu podle policejní mluvčí Denisy Bárdyové navrhla prokuratuře vzít ho do vazby. Obvinění se má týkat trestných činů založení, podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení základních práv a svobod i některých forem účasti na terorismu.

Související obsah

NAKA obvinila i dalšího středoškoláka, který svými výroky veřejně schvaloval útok z 12. října. Juraj K. zavraždil dva muže, jimž ještě nebylo ani 30 let. Na internetu předtím zveřejnil manifest, v němž psal o své nenávisti k LGBTQ+ komunitě, Židům nebo i muslimům.

"Upozorňujeme, že jednou z forem účasti na terorismu je veřejné schvalování teroristického útoku, za které hrozí trest odnětí svobody ve výšce tři a deset let," uvedla Bárdyová.

Policie řeší střelbu v Bratislavě jako terorismus. Útočník zranil i mladou servírku:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz